Наукова періодика України Здоров'я дитини


Марушко Ю. В. 
Особливості перебігу хронічного гастродуоденіту, морфологічних змін та стану гастропротекції у дітей на фоні дефіциту цинку / Ю. В. Марушко, А. О. Асонов, С. Г. Гічка // Здоровье ребенка. - 2014. - № 4. - С. 7-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2014_4_3
Однією з актуальних проблем сучасної педіатрії є захворювання травного тракту. За останні роки доведено негативну роль дефіциту цинку у формуванні захворювань органів травлення. Мета роботи - дослідити особливості клінічного перебігу хронічного гастродуоденіту (ХГ) та стану гастропротекції за дефіциту цинку в організмі дітей для обгрунтування лікувально-реабілітаційних заходів. Згідно з протоколом діагностики та лікування захворювань органів травлення у дітей обстежено 189 дітей віком від 6-ти до 17-ти років із діагнозом ХГ в періоді загострення. Проведено дослідження вмісту цинку у волоссі за допомогою методу рентген-флюоресцентної спектрометрії, вмісту цинку в сироватці крові 72-х дітей - спектрального атомно-абсорбційного методу. Оцінка цитопротективних властивостей слизового бар'єра шлунка проводилась шляхом визначення рівня фукози шлункового слизу 44-х пацієнтів. Залежно від рівня цинку у волоссі дітей з гастродуоденітом було розподілено на 2 групи спостереження: I група (основна) - 86 дітей із хронічним гастродуоденітом, які мали дефіцит цинку у волоссі, II група - 100 дітей із ХГ із нормальним умістом цинку у волоссі. В основній групі вірогідно частіше спостерігався синдром хронічної неспецифічної інтоксикації (у 86,1 %), ніж у пацієнтів групи порівняння (70,0 %; <$Eroman p~<<~0,05>). За результатами морфологічного дослідження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки в дітей зі зниженим вмістом цинку у волоссі та ХГ частіше спостерігається хронічний атрофічний гастрит (у 44,4 %) та хронічний атрофічний гастродуоденіт (у 44,4 %), ніж у дітей із нормальним умістом даного мікроелемента (11,8 та 11,8 % відповідно; <$Eroman p~<<~0,05>). У дітей із зниженим умістом цинку спостерігається вірогідно більш виражене зниження концентрації фукози шлункового слизу (<$E2,68~symbol С~0,17> ммоль/л) у порівнянні з групою пацієнтів із нормальним умістом даного мікроелемента (<$E3,56~symbol С~0,15> ммоль/л; <$Eroman p~<<~0,05>). Висновки: одержані дані вказують на можливість удосконалення лікування дітей, хворих на ХГ з урахуванням обміну цинку.
  Повний текст PDF - 664.196 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Марушко Ю.
  • Асонов А.
  • Гічка С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Марушко Ю. В. Особливості перебігу хронічного гастродуоденіту, морфологічних змін та стану гастропротекції у дітей на фоні дефіциту цинку / Ю. В. Марушко, А. О. Асонов, С. Г. Гічка // Здоровье ребенка. - 2014. - № 4. - С. 7-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2014_4_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Марушко Юрій Володимирович (медичні науки)
  • Асонов Антон Олексійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського