Наукова періодика України Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил


Братченко Г. Д. 
Математичне моделювання розпізнавання повітряних цілей по радіолокаційних портретах на бічних ракурсах / Г. Д. Братченко, О. О. Бондаренко // Збірник наукових праць Харківського університету Повітряних сил. - 2007. - Вип. 2. - С. 49-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ZKhUPS_2007_2_16
Зазначено, що зниження достовірності розпізнавання повітряних цілей (ПЦ) за їх радіолокаційними дальнісними портретами на бічних ракурсах робить актуальним дослідження можливостей використання двовимірних радіозображень (РЗ), які можна одержати за широкосмугового зондування за допомогою методу інверсного синтезу апертури. Представлено результати математичного моделювання відновлення двовимірних РЗ за умов прямолінійного польоту ПЦ в РЛС сантиметрового діапазону з лінійно-частотно-модульованим сигналом із шириною смуги частот близько 150 МГц. Одержано порівняльні результати розпізнавання літаків за двовимірними РЗ і сукупністю радіолокаційних дальнісних портретів на ракурсах 75 - 90 градусів, які вказують на можливий виграш у достовірності автоматичного розпізнавання за рахунок використання двовимірних РЗ. Рішення про належність ПЦ до одного з шести типів приймаються за кореляційним і структурним алгоритмами.З метою оцінки доцільності одержання двовимірних радіозображень (РЗ) для розпізнавання повітряних цілей (ПЦ) в РЛС сантиметрового діапазону з лінійно-частотно-модульованим сигналом з шириною смуги частот близько 150 МГц одержано результати математичного моделювання їх розпізнавання за радіолокаційними дальнісними портретами на бічних ракурсах. Під час моделювання використано математичні моделі, що побудовані за методом простіших компонентів під керівництвом Ширмана Я. Д. Рішення про належність ПЦ до одного з восьми типів приймається за кореляційним алгоритмом, а також з його різновидом, що запропоновано Баггенстосом П. М. У доповіді представлено результати навчання РЛС та розпізнавання ПЦ на ракурсах 75 - 90 градусів. За результатами моделювання підтвердилося очікуване зниження якості розпізнавання ПЦ, особливо середнього розміру, яке виявлено Розенбахом і Шиллером за результатами натурного експерименту. Вказано доцільні напрямки застосування двовимірних РЗ, що одержані шляхом інверсного синтезування апертури.
  Повний текст PDF - 274.432 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Братченко Г.
  • Бондаренко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Братченко Г. Д. Математичне моделювання розпізнавання повітряних цілей по радіолокаційних портретах на бічних ракурсах / Г. Д. Братченко, О. О. Бондаренко // Збірник наукових праць Харківського університету Повітряних сил. - 2007. - Вип. 2. - С. 49-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ZKhUPS_2007_2_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бондаренко Олег Олександрович (1959–) (військові науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського