Наукова періодика України Вісник проблем біології і медицини


Павловська М. О. 
Фактори ризику розвитку супутньої патології у пацієнток з клімактеричним синдромом на тлі цукрового діабету ІІ типу / М. О. Павловська // Вісник проблем біології і медицини. - 2017. - Вип. 3(1). - С. 193-196. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vpbm_2017_3%281%29__38
Під час ведення даної групи жінок важливим є дослідження змін клінічних проявів захворювання щитоподібної залози (ЩЗ) із віком, оскільки жінки в клімактерії мають підвищений ризик як серцево-судинних захворювань, так і остеопорозу, когнітивних розладів, депресії та смертності, а нерозпізнаний і нелікований гіпотиреоз може загострювати ці ризики. Мета роботи - вивчити індивідуально-типологічні та соматичні особливості жінок із клімактеричним синдром, який розвинувся на тлі гіпотиреозу. Обстежено 95 жінок віком від 45 до 55 років. Середній вік обстежуваних становив 49,45 +- 1,8 року. Тривалість гіпотиреозу становила від 1 до 4 років, у середньому 2,3 +- 1,2 року. Обстеження включало проведення загальноклінічних і додаткових досліджень, електрокардіографію, ехокардіографію, ультразвукове дослідження геніталій, бактеріоскопічне і цитологічне дослідження мазків. Також ураховувалися дані представлених медичних документів: амбулаторних і стаціонарних карт, витяги з історії хвороби, висновків фахівців і результати спеціальних методів досліджень. У середньому на одну жінку з клімактеричним синдромом і гіпотиреозом доводиться 2 - 3 захворювання, що свідчить про низький індекс здоров'я у жінок із клімактеричними розладами на тлі гіпотиреозу. Серед пізніх ускладнень клімактеричного періоду проаналізовано серцево-судинні захворювання і ураження кісткової системи. Виявлено, що майже у всіх пацієнток діагностовано гіперліпідемію. Характерною особливістю жінок з гіпотиреозом було формування серцево-судинних захворювань вже у дебюті захворювання. У період менопаузи відбувається зниження вироблення естрогену, який відповідає за синтез кісткової тканини і запобігає її резорбції. Серед факторів ризику розвитку остеопорозу найчастіше спостерігалися захворювання шлунково-кишкового тракту і сечовивідної системи, чинники нездорового способу життя. Висновки: у періоді менопаузи на тлі гіпотиреозу відзначається підвищення частоти екстрагенітальної патології та гінекологічних захворювань, що безпосередньо пов'язано з гормональними порушеннями, що відбуваються в жінок у цей період. Проте жінки в клімактеричному віці звертаються до лікарів, як правило, уже при розгорнутій картині захворювань або навіть за наявності ускладнень, а поєднання кількох захворювань погіршують їх перебіг і прогноз, що потребує підвищеної уваги до надання медичної допомоги даному контингенту пацієнток.
  Повний текст PDF - 1.817 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Павловська М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Павловська М. О. Фактори ризику розвитку супутньої патології у пацієнток з клімактеричним синдромом на тлі цукрового діабету ІІ типу / М. О. Павловська // Вісник проблем біології і медицини. - 2017. - Вип. 3(1). - С. 193-196. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vpbm_2017_3(1)__38.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського