Наукова періодика України Proceedings of the National aviation university


Lyamzin A. 
Synergetic Character of Architectural Elements of Transportaion Networks of Industrial Areas / A. Lyamzin, M. Khara, K. Marintseva // Proceedings of the National aviation university. - 2016. - № 3. - С. 80–88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vnau_2016_3_12
Стійкість потокових процесів в промислових районах знаходиться в прямій залежності від ступеня сінергетичності елементів, що формують архітектуру їх транспортних мереж. Залізничні і автомобільні транспортні мережі в промислових районах більшістю фахівців розглянуто тільки як транспортні магістралі з статичною архітектурою, тоді як це, перш за все, структурно-функціональні елементи, що діють на сінергетичних засадах характерних для промислових районів і роблять істотний вплив як на безпеку навколишнього середовища так і на забезпечення їх життєдіяльності. У багатьох промислових районах транспортні мережі є також історичним пам'ятником архітектурної та інженерної думки. Території уздовж транспортних мереж мають значний містобудівних, архітектурних і історико-культурним потенціалом. Все вище наведене підтверджує необхідність розробки механізму оцінки функціональності існуючої архітектури транспортних мереж промислових районів (АТСПР), заснованого на принципі сінергетики. Запропонований механізм оцінки функціональності елементів АТСПР характеризуються як синергетичні, базується на електродинамічної моделі керування транспортними потоками і отримала свою назву за аналогією з гравітаційної, в якій зонам вибуття і прибуття відповідають маси тіл, а відстань між зонами - витратам на поїздки. Підтверджено достовірність робочої гіпотези того, що транспортна мережа промислового району є комбінаторним простором і може бути представлена еквівалентною електродинамічною схемою й розрахована за законами Кірхгофа різними методами електротехніки. Завдяки розробці електродинамічної моделі, що надає оцінку поведінки транспортних потоків в межах транспортних мереж промислових районів, отримана можливість визначити рівень функціональності останніх. Наукова новизна полягає в розробці на основі базових принципів сінергетики електродинамічної моделі, яка визначає функціональність елементів АТСПР. Застосування теоретичних положень з розділу фізики - електростатики, дозволяє не тільки давати кількісну оцінку транспортних потоків в межах комбінаторного простору транспортної мережі промислових районів, а й давати оцінку функціональності АТСПР.
  Повний текст PDF - 1.08 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Lyamzin A.
  • Khara M.
  • Marintseva K.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Lyamzin A. Synergetic Character of Architectural Elements of Transportaion Networks of Industrial Areas / A. Lyamzin, M. Khara, K. Marintseva // Proceedings of the National aviation university. - 2016. - № 3. - С. 80–88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vnau_2016_3_12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського