Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Переверзєв А. В. 
Інформаційні технології у рішенні задач систем масового оповіщення, перспективи їх вдосконалення та розвитку / А. В. Переверзєв, В. Е. Арутюнян // Вісник Криворізького національного університету. - 2019. - Вип. 48. - С. 46-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2019_48_11
Мета роботи - аналітичний огляд сучасних систем масового оповіщення: алгоритмів роботи систем, їх переваг та обмежень, можливостей модернізації та подальшого використання. Представлено різноманітні методи та технології побудови сучасних систем масового оповіщення населення з використанням сирен електронного та механічного типу, пневмосирен, телебачення, сайтів, мобільних додатків для девайсів потерпілих. Представлено опис алгоритму роботи кожної системи, її цілі, технології використання, переваги та обмеження. Проаналізовано завдання по вдосконаленню і можливості модернізації представлених систем. Елементом наукової новизни є аналіз переваг та недоліків представлених в огляді систем, які необхідно враховувати при розробці систем масового оповіщення на основі мобільних додатків: J-ALERT - супутникова система, що працює в Японії; IPAWS - інтегрована система масового попередження та оповіщення в США і RSO - Регіональна система оповіщення (Польща). Результати представленого аналітичного огляду дозволять враховувати недоліки подібних систем при їх використанні та при розробці сучасних алгоритмів та програмних комплексів оповіщення населення у надзвичайних ситуаціях. Представлені в аналізі системи використовують застарілі методи оповіщення і передачі даних населенню, не мають необхідної точності і можливості динамічних змін сповіщень для конкретного абонента; не використовують зворотний зв'язок від користувачів до системи, корисні функції смартфонів. У IPAWS відсутні додатки для мобільних девайсів, смартфони використовуються тільки для отримання push-повідомлень і sms. J-ALERT, як і RSO не мають зворотнього зв'язку від потерпілих через мобільні пристрої, через це - гнучкі і динамічні зміни в оповіщенні населення при зміні різних чинників загрози або переміщенню потерпілих в процесі евакуації є неможливими. Врахування означених недоліків є важливим для реалізації ряду функцій в програмному комплексі, які можливо використовувати як окремий компонент системи масового оповіщення або як додатковий модуль до вже існуючих систем.
  Повний текст PDF - 305.757 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Переверзєв А.
  • Арутюнян В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Переверзєв А. В. Інформаційні технології у рішенні задач систем масового оповіщення, перспективи їх вдосконалення та розвитку / А. В. Переверзєв, В. Е. Арутюнян // Вісник Криворізького національного університету. - 2019. - Вип. 48. - С. 46-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2019_48_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Переверзєв Анатолій Васильович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського