Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Паламар А. Ю. 
Особливості кадастрової оцінки лісових ресурсів / А. Ю. Паламар, А. В. Полтавченко // Вісник Криворізького національного університету. - 2018. - Вип. 47. - С. 128-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2018_47_25
Мета роботи - діяльність людини, різноманітність фізико-географічних умов та взаємодія природних процесів значною мірою вплинули на сучасний рівень лісистості і нерівномірність розміщення лісів на території України. Мета роботи - вивчення сучасного стану земель лісогосподарського призначення України. Впродовж останніх років питання набуття земельних ділянок у користування стають дедалі актуальнішими. При цьому юристи-практики і науковці здебільшого звертають увагу на проблеми придбання земельних ділянок під забудову, які мають значну цінність як об'єкти інвестування, та проблеми набуття земельних ділянок сільськогосподарського призначення, доцільність дії мораторію на придбання яких є предметом постійних дискусій, приділяючи значно менше уваги питанням набуття і використання земель інших категорій, наприклад, земель лісогосподарського призначення, правовий режим використання яких має свої особливості. При проведенні досліджень використовувались методи системно-структурного та порівняльного аналізу, логіки, теорії ефективного управління і комп'ютерного програмного забезпечення. Наукова новизна одержаних результатів полягає у досліджені динаміки змін земельного фонду та структури земель лісогосподарського призначення України та Дніпропетровської області. Актуальність теми полягає в тому, що лісистість України становить 15,9 %, що майже удвічі менше від загальноприйнятого у всьому світі нормативу в 22 % за даними з офіційного сайту Державного агентства лісових ресурсів України. Оскільки ліс є унікальним природним явищем, що за своїми біологічними ознаками являє собою сукупність дерев, чагарників, іншої лісової рослинності, урунтового покриву, що взаємопов'язані і впливають одне на одного та на навколишнє природне середовище, лісове законодавство є однією з тих складових, за якими повинні визначатися пріоритети підвищення ефективності лісових ресурсів України. Водночас цінність лісу як природного та економічного ресурсу не завжди врівноважується з результатами лісознавства та лісоексплуатації, а тому у сучасних умовах актуальним є створення ефективної системи управління земельними ресурсами лісогосподарського призначення, програми комплексного, раціонального і невиснажливого лісокористування. Результати дослідження полягають в їх подальшому використанні центральним та територіальними органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів з метою ведення державного земельного кадастру в частині функціонування кадастру земель лісогосподарського призначення.
  Повний текст PDF - 427.01 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Паламар А.
  • Полтавченко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Паламар А. Ю. Особливості кадастрової оцінки лісових ресурсів / А. Ю. Паламар, А. В. Полтавченко // Вісник Криворізького національного університету. - 2018. - Вип. 47. - С. 128-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2018_47_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Паламар Альона Юріївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського