Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Лапшин О. Є. 
Визначення техніко-економічних параметрів зрошувальних систем для очищення повітря в гірничих виробках шахт / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Вісник Криворізького національного університету. - 2017. - Вип. 45. - С. 160-166. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2017_45_34
Встановлення робочих параметрів зрошувальної установки для визначення ефективних режимів її роботи в процесі очищення рудникового повітря від шкідливих домішок. Для досягнення поставленої мети застосовувалися методи наукового аналізу і узагальнення результатів досліджень; аналіз взаємозв'язку параметрів гідропилогазоочищення і ежекції повітря; фундаментальні положення фізики, аеро й гідродинаміки для розроблення способів пилоподавлення в глибоких шахтах; лабораторні і промислові дослідження та статистична обробка їх результатів. Очищення рудникового повітря від шкідливих домішок в гірничих виробках є однією з найважливіших задач сьогодення. Гірниче виробництво супроводжується забрудненням рудникового повітря шкідливими домішками, серед яких чільне місце посідають пил і отруйні гази - оксид вуглецю CO і оксиди азоту NO + NO2, тощо. Потрапляючи в організм працюючих, шкідливі речовини викликають професійні захворювання на пиловий бронхіт, а в деяких випадках настає гостре отруєння. Покращання умов праці в шахтах дозволить зменшити кількість професійних захворювань працюючих, підвищити культуру виробництва і збільшити продуктивність праці. У зв'язку із цим очищення рудникового повітря від шкідливих домішок, якими є пил і отруйні гази, має велике соціальне і економічне значення. Для очищення повітря в гірничих виробках необхідно впроваджувати відомі і розробляти нові засоби, які дозволять підвищити ефективність боротьби зі шкідливими виділеннями в атмосферу при ведінні технологічних процесів з видобутку мінеральної сировини. Більшість існуючих засобів пилогазоподавлення заснованих на взаємодії продуктів вибуху з диспергованою водою, не забезпечують уловлювання найбільш небезпечних дрібнодисперсних частинок (<< 10 мкм), а зниження концентрацій шкідливих газів, наприклад, оксиду вуглецю при цьому практично не відбувається. Наукова новизна полягає у встановленні параметрів інерційного руху крапель рідини та коагуляції пилу з адсорбцією шкідливих газів на їх поверхнях. Практична значимість полягає у підвищенні ефективності очищення рудникового повітря шляхом його зрошення за допомогою гідравлічних завіс, які працюють під високим тиском води, що надходить із трубопроводу загальношахтної мережі. Встановлення техніко-економічних параметрів установки для гідропилогазоочищення гідравлічними завісами високого тиску.
  Повний текст PDF - 625.501 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лапшин О.
  • Лапшин О.
  • Лапшина Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лапшин О. Є. Визначення техніко-економічних параметрів зрошувальних систем для очищення повітря в гірничих виробках шахт / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Вісник Криворізького національного університету. - 2017. - Вип. 45. - С. 160-166. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2017_45_34.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лапшин Олександр Єгорович (технічні науки)
  • Лапшин Олександр Олександрович (технічні науки)
  • Лапшина Дар'я Олександрівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського