Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Стеценко А. І. 
Необхідність створення комплексної системи автоматизації конвеєрної лінії / А. І. Стеценко, Л. І. Єфіменко, І. О. Доценко // Вісник Криворізького національного університету. - 2017. - Вип. 44. - С. 126-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2017_44_27
Мета роботи - створення комплексної системи автоматизації та контролю конвеєрної лінії для її безперебійної, надійної та економічної роботи, крім того система стане більш захищеною від серйозних пошкоджень та довгих простоїв, що в свою чергу відобразиться на грошових затратах, що несе підприємство для утримання системи. Тому, розробка комплексної системи автоматизації та керування й аналізу режимів роботи автоматизованої конвеєрної лінії є важливим і актуальним заданням для розвитку гірничодобувної промисловості. Для вирішення цього завдання використовуються методи технічної діагностики основних вузлів та агрегатів конвеєрної лінії, що характеризують її технічний стан, також використовуються загальні методи теорії систем автоматичного управління, а також метод пасивного експерименту. Наукова новизна полягає у створенні комплексної системи автоматизації конвеєрної лінії, яка на відміну від існуючих, включає в себе підсистему контролю та керування роботою лінії, підсистему технічного діагностування, підсистему прогнозування та аналізу стану обладнання системи, підсистему архівування даних, які можуть бути використані для розрахунків в інших відділах підприємства та підсистему пожежної сигналізації. Створення комплексної системи автоматизації надасть повноцінний контроль та максимально розширений спектр параметрів конвеєрної лінії, що характеризують її роботу, які зібрані в одному місці. При впровадженні комплексної системи автоматизації конвеєрної лінії можна досягнути значного економічного ефекту за рахунок зменшення простоїв лінії, збереження обладнання від значних пошкоджень та швидкості реагування на виникнення аварійних ситуацій. Сформовано принципи взаємодії основних підсистем об'єкту для збирання та архівування даних, які в подальшому можуть бути використані для аналізу та прогнозування системи або для розрахунків в інших відділах системи. Під час проведення аналізу роботи конвеєрних ліній було перелічено основні типи витрат, які пов'язані з роботою об'єкту. Визначено основні діагностичні типи сигналів, які несуть інформацію про технічний стан основних вузлів та агрегатів.
  Повний текст PDF - 468.55 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стеценко А.
  • Єфіменко Л.
  • Доценко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стеценко А. І. Необхідність створення комплексної системи автоматизації конвеєрної лінії / А. І. Стеценко, Л. І. Єфіменко, І. О. Доценко // Вісник Криворізького національного університету. - 2017. - Вип. 44. - С. 126-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2017_44_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Єфіменко Людмила Іванівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського