Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Попов С. О. 
Удосконалення системи оцінки економічної ефективності відбійки залізних руд в комп’ютерних системах моделювання і управління проектами масових вибухів / С. О. Попов, І. І. Максимова, О. О. Єріна // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 43. - С. 188-193. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_43_41
Однією з актуальних задач, яка виникає на підприємстві у процесі підготовки проектів масових вибухів при підземній розробці залізорудних родовищ, є економічна оцінка їх ефективності. Для розв'язання цієї задачі на даний час розроблено багато комп'ютерних систем моделювання процесу відбійки руди для визначення оптимальних техніко-економічних параметрів проектів здійснення відбійки. Актуальність розв'язання цієї задачі обумовлена тим, що економічні результати і ефективність буро-вибухової відбійки руди суттєво впливають на характеристики і результати всіх процесів, які виконуються після відбійки, а саме: рудниковий транспорт, підйом видобутої рудної маси на земну поверхню, її переробка/збагачення у товарну залізорудну продукцію. У кінцевому рахунку все це суттєво впливає на економічні показники всього процесу підземної розробки, а особливо на собівартість видобутку та прибуток гірничодобувного підприємства. Буро-вибухова відбійка залізних оруд є одним з найбільш вартісних процесів підземної розробки, адже витрати на її здійснення досягають 40 - 60 % від собівартості видобутку рудної маси. На даний час при проектуванні буро-вибухової відбійки застосовується недосконала система її економічної оцінки, особливо у питаннях визначення економічних показників. Удосконалена ця система за рахунок ведення нових показників, які мають економічний характер. Необхідність розширення цієї системи обумовлена тим, що буровибухова відбірка руди - це технологічно складний процес, що залежить від багатьох факторів, які по різному впливають на економічні результати його реалізації. Тому для коректної оцінки ефективності здійснення відбійки необхідна розгалужена багато-параметрична система оцінки, яка відображає різні сторони її виконання. Розроблено ряд нових показників, які характеризують економічну ефективність відбійки на основі аналізу процесу формування цінності, яку одержує гірничодобувне підприємство, як результат відбійки балансового запасу руди. Розроблені показники також відображають співвідношення між сформованою цінністю і витратами на здійснення відбійки та втратами цінності, які спричиняються як об'єктивними факторами, так і недостатньо ефективними технічними, технологічними і організаційними рішеннями, які можуть бути прийняті на етапі розробки проектів масових вибухів. Удосконалена авторами система надає можливість здійснення більш повного за факторами моделювання процесу відбійки руд і коректної та глибокої економічної оцінки ефективності буро-вибухових робіт і вибору найбільш раціональних проектів їх здійснення за конкретних гірничотехнічних і економічних умов розробки запасів залізних руд.
  Повний текст PDF - 382.846 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Попов С.
  • Максимова І.
  • Єріна О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Попов С. О. Удосконалення системи оцінки економічної ефективності відбійки залізних руд в комп’ютерних системах моделювання і управління проектами масових вибухів / С. О. Попов, І. І. Максимова, О. О. Єріна // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 43. - С. 188-193. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_43_41.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Попов Станіслав Олегович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського