Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Гура В. В. 
Досвід оптимізації процесу ведення вибухових робіт в умовах кар’єрів Криворіжжя / В. В. Гура // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 43. - С. 7-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_43_4
Наведено результати експериментальних вибухів у Першотравневому та Ганнівському кар'єрах ПАТ ПІВНГЗК, в яких застосовано розподілення свердловинних зарядів на дві частини і короткоуповільнене їх підривання одна відносно одної. Обгрунтовано конструктивні параметри свердловинних зарядів (верхнього і нижнього), забійки і інертного проміжку, таким чином, що весь 15 м уступ розподіляється на дві майже рівні частини. Зроблено аналіз розповсюдження прямих і відбитих хвиль в тілі уступу після спрацювання верхньої частини заряду, яким обгрунтовано інтервал сповільнення між частинами видовженого заряду вибухової речовини, який охоплює терміни часу на проходження прямих хвиль до вільних поверхонь укосу і покрівлі уступу, відбитих хвиль до нижнього торця заряду, посування обох хвиль повз цей торець, а також, змінення розтягуючих напруг стискаючими. Лише по завершенню обумовленого процесу найдоцільніше підривати нижній заряд вибухової речовини. Наведено результати подрібнення гірських порід в експериментальних і контрольних дільницях вибухових блоків. Стосовно пропонованого способу із розподіленням заряду на частини і їх підриванням із сповільненнями, особливої уваги потребує розмір інертного проміжку, який забезпечуватиме цілісність газових пухирців у тій частині заряду, що підривається пізніше. На відміну від даних у роботі, в даному випадку цей параметр, з урахуванням конкретних особливостей Першотравневого та Ганнівського родовищ, краще приймати в межах 3,5 - 4 м. Задекларований спосіб короткоуповільненого підривання частин свердловинних зарядів одна відносно одної було використано саме з метою забезпечення рівномірності подрібнення гірських порід по всій висоті уступу на Першотравневому кар'єрі ПАТ "ПІВНГЗК" на одній із частин експериментального блоку N 78, розташованого на гор.+29/+17 м і підірваного 26.06.2014 р. На іншій (контрольній) ділянці вибухового блоку роботи виконували згідно паспорту ведення буровибухових робіт. У цій ділянці кар'єру було зареєстровано схильність до завищень по підошві уступу в межах 3,1 - 6,2 м. Навпроти, зі сторони фронтальної частини блоку і відкосу уступу, на рівні нижньої бровки спостерігались завищення по підошві в межах 1,0 - 2,0 м.
  Повний текст PDF - 474.565 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гура В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гура В. В. Досвід оптимізації процесу ведення вибухових робіт в умовах кар’єрів Криворіжжя / В. В. Гура // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 43. - С. 7-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_43_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського