Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Швидкий М. І. 
Засоби зниження шуму на територіях вентиляційних установок головного провітрювання шахт / М. І. Швидкий, В. Д. Афанасьєв, Н. О. Раченко, А. М. Страсбургер // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 43. - С. 119-122. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_43_27
Необхідність забезпечення ефективного провітрювання під час збільшення додаткових гірничих виробок вимагає, у ряді випадків, переведення вентиляційних установок на підвищений режим роботи. Значна кількість вентиляційних установок головного провітрювання (ВУГП) шахт у Кривбасі розташовані в селитебних зонах або в безпосередній близькості від них. Необхідність переведення вентиляторів на підвищений режим роботи за рахунок збільшення числа обертів ротора призвело до різкого зростання шуму як в приміщеннях вентиляторних установок, на їх санітарно-захисних зонах та на територіях, які прилягають до цих зон. Проблема ускладняється також тим, що між гранично-допустимими рівнями шуму на території санітарно-захисної зони вентиляторних установок та допустимими рівнями шуму на територіях житлових забудов селитебної території існує значне нестикування. Вирішення вказаних проблем підтверджує актуальність виконання даної роботи. Особливості визначення селитебної території в Кривбасі полягає в тому, що вони наближаються до територій таких інтенсивних випромінювачів шуму як вентиляторних установок головного провітрювання шахт та компресорних станцій із відцентровими компресорами (РКСЦВ). Ця проблема для ВУГП була встановлена ще в 60-х роках, а для РКСЦВ в 90-х роках, але актуальність цієї проблеми продовжує зростати. Наведено дані про рівні звуку на територіях вентиляторів і показано, що вони досягають 80 - 81 дБА, а в приміщенні приводних двигунів вентиляторів - 85 - 89 дБА. Конструктивні особливості виконання вентиляторної установки із використанням екрануючих плит, які розташовані над дифузором, призвело до зростання рівнів звуку на відстань в горизонтальній площині до 800 м для n = 300 об/хв та до 1600 м для n = 600 об/хв ротора. Для зменшення рівнів звуку на території вентиляторів виконано ліквідацію плит над дифузорами, встановлення акустичних екранів вздовж стінок дифузорів з розворотом напрямку звукових хвиль від 60 до 90<$E symbol Р>, перетворення акустичних екранів в камерний глушник шуму із розворотом напрямку звукових коливань на 90<$E symbol Р> в горизонтальній площині. Для підвищення ефективності камерного глушника шуму виконані дослідження звукопоглинаючих матеріалів і доведена можливість використання загартованого шлаку "керамзіту" із врахуванням також економічності та доступності. Комплекс вказаних засобів дозволив знизити рівні звуку на території вентиляторів на 11 дБА.
  Повний текст PDF - 531.043 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Швидкий М.
  • Афанасьєв В.
  • Раченко Н.
  • Страсбургер А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Швидкий М. І. Засоби зниження шуму на територіях вентиляційних установок головного провітрювання шахт / М. І. Швидкий, В. Д. Афанасьєв, Н. О. Раченко, А. М. Страсбургер // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 43. - С. 119-122. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_43_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Швидкий Микола Іванович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського