Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Андрєєв Б. М. 
Забезпечення надійності поверхневого комплексу методом прогнозування технічного стану елементів будівель і споруд / Б. М. Андрєєв, Д. В. Бровко, В. В. Хворост // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 41. - С. 87-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_41_21
Викладено концепцію технічного нагляду за об'єктами на поверхні шахт та виробничої безпеки як складової частини промислової безпеки. Наведено основні терміни та визначення надійності, вказані основні небезпеки технічного стану прогонових будов шахто видобувних підприємств. Розглянуто основні положення теорії надійності. Наведено математичні формулювання, що використовуються при оцінці та розрахунку основних властивостей і параметрів надійності технічних об'єктів. Виконано аналіз напружено-деформованого стану прогонових будов за умови переходу їх на полегшені огороджувальні конструкції. Розрахунок виконано за допомогою проектно-обчислювального комплексу SCAD. Комплекс реалізує скінчено-елементне моделювання статичних і динамічних розрахункових схем, перевірку стійкості, вибір невигідних поєднань зусиль, підбір арматури залізобетонних конструкцій, перевірку несучої здатності сталевих конструкцій. За результатами проведених досліджень встановлено, що власна частота коливань прогонової будови перебуває в обернено пропорційній залежності від маси його елементів і довжини прогону. Закономірності, одержані в результаті теоретичних, експериментальних досліджень і в комп'ютерному моделюванні, використано для розробки рекомендацій з визначення раціональних конструктивних параметрів прогонових будов при переході на полегшені огороджувальні конструкції. За результатами комп'ютерного моделювання була виведена залежність верхньої та нижньої границь резонансної зони від поєднання статичних навантажень. Так, чим меншим є статичне навантаження, тим вищим є значення резонансних зон. У результаті проведених досліджень одержано ряд залежностей, завдяки яким значно спрощуються перевірні розрахунки на стадії проектування реконструкції прогонових будов. За допомогою даної методики та завдяки проведеним дослідженням і накопиченому практичному досвіду сформовано перспективний напрямок розвитку технології реконструкції галерей.
  Повний текст PDF - 356.493 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Андрєєв Б.
  • Бровко Д.
  • Хворост В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Андрєєв Б. М. Забезпечення надійності поверхневого комплексу методом прогнозування технічного стану елементів будівель і споруд / Б. М. Андрєєв, Д. В. Бровко, В. В. Хворост // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 41. - С. 87-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_41_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Андрєєв Борис Миколайович (технічні науки)
  • Бровко Дмитро Вікторович (технічні науки)
  • Хворост Василь Валерійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського