Наукова періодика України Вісник Харківського національного аграрного університету


Дрок К. М. 
Особливості симбіотичної системи і продукції етилену у сортів Glycine max (L.) Merr., що відрізняються за стійкістю до абіотичних стресорів / К. М. Дрок, П. М. Маменко, С. В. Омельчук, І. В. Косаківська // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія : Біологія. - 2014. - Вип. 3. - С. 21-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhnau_biol_2014_3_5
Досліджено вплив агрокліматичних умов (польові досліди) та теплового стресу (вегетаційні досліди) на морфометричні і фізіолого-біохімічні характеристики різних за стійкістю сортів сої на різних фазах росту і розвитку. У польовому досліді показано, що рослини холодостійкого сорту Подільська 416, інокульованого активним штамом азотфіксуючих бактерій Bradyrhizobium japonicum 634б, відзначалися найбільшою масою, величиною нітрогеназної активності, кількістю бульбочок і урожайністю. У вегетаційному досліді на 35-у добу після проростання маса надземної частини інокульованих рослин перевищувала контроль на 23 - 50 %. Найбільш виразні зміни зафіксовані у сорту Подільська 416. Найвищі показники симбіотичної активності були у посухостійкого сорту КиВін. Встановлено, що у 14-добових проростків жаростійкого сорту Хуторяночка продукція етилену в контрольних умовах значно зростала після теплового стресу, тоді як в інокульованих рослинах, навпаки, дещо знижувалась. У проростків холодостійкого сорту Подільська 416 зафіксовано відсутність етиленової активності у контрольних рослинах до стресу та її поява після стресу. У 21- і 35-добових рослин усіх досліджених сортів за всіх умов активність етилену не було виявлено, що вказує на взаємозв'язок між появою бульбочок і етиленовою активністю.
  Повний текст PDF - 327.588 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дрок К.
  • Маменко П.
  • Омельчук С.
  • Косаківська І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дрок К. М. Особливості симбіотичної системи і продукції етилену у сортів Glycine max (L.) Merr., що відрізняються за стійкістю до абіотичних стресорів / К. М. Дрок, П. М. Маменко, С. В. Омельчук, І. В. Косаківська // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія : Біологія. - 2014. - Вип. 3. - С. 21-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhnau_biol_2014_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маменко Павло Миколайович (біологічні науки)
  • Косаківська Ірина Василівна (1952–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського