Наукова періодика України Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка


Романашенко О. А. 
Особливості здійснення дилерської діяльності на фондовому ринку України / О. А. Романашенко, М. О. Романашенко // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. - 2019. - Вип. 200. - С. 273-283. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhdtusg_2019_200_31
Мета роботи - узагальнення практики дилерської діяльності на ринку цінних паперів і визначення тенденцій, умов, напрямів і значення їх інтеграції в розвитку фондового ринку України. У процесі дослідження використовувався діалектичний метод наукового пізнання, який передбачає виявлення закономірностей, тенденцій і взаємозалежностей функціонування фондового ринку. Поставлені в роботі задачі розв'язано за допомогою системного підходу, методів емпіричного та теоретичного дослідження, методів синтезу й аналізу та методів формалізації та узагальнення. Зарубіжний досвід свідчить, що вже понад три століття основним центром формування фінансової системи будь-якої країни з ринковою економікою є фондовий ринок, який слугує основним організаційно-економічним механізмом, що забезпечує обіг різноманітних цінних паперів та фінансових інструментів. На сьогоднішній день на фондовому ринку України здійснюються такі види професійної діяльності: діяльність з торгівлі цінними паперами; діяльність з управління активами інституційних інвесторів; депозитарна діяльність; діяльність з організації торгівлі на фондовому ринку; клірингова діяльність. На сьогоднішній день більшість банків-первинних дилерів не можуть викупити навіть обов'язковий мінімум цінних паперів, який передбачений угодою з Мінфіном. Отже, діяльність первинних дилерів на фондовій біржі в Україні залежить насамперед від економічної ситуації в державі. Для подолання причин низької ефективності інвестиційної діяльності банківських установ необхідно: розробити та впровадити невідкладні заходи щодо активізації участі банків у фінансуванні інвестиційних проектів; на державному рівні має бути сформована цільова структурна модель банківської системи України, яка б передбачала виділення сегмента інвестиційних банків; доцільно розглянути можливість запровадження обгрунтованих у роботі заходів щодо підвищення ефективності діяльності банківських установ на інвестиційному ринку; визначити напрямки розв'язання розглянутих проблем, які стримують активізацію діяльності банків у напрямку акумулювання довгострокових фінансових ресурсів та їх ефективного перерозподілу до підприємств реального сектора економіки. Також, удосконалення дилерської діяльності та її інтеграція на українському ринку цінних паперів мають повністю слідувати глобальним тенденціям і включати: універсалізацію всіх дилерських послуг; концентрацію дилерських послуг у великих компаніях; вертикальну структуризацію дилерської діяльності; інтеграцію у світовий ринок дилерських послуг; удосконалення регулятивної бази й уніфікацію умов функціонування дилерських установ до світових вимог. В Україні на сучасному етапі розвитку українського фондового ринку характерною має стати універсалізація послуг професійних учасників, у тому числі з поєднанням надання інших фінансових послуг, наприклад банківських.
  Повний текст PDF - 342.382 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романашенко О.
  • Романашенко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романашенко О. А. Особливості здійснення дилерської діяльності на фондовому ринку України / О. А. Романашенко, М. О. Романашенко // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. - 2019. - Вип. 200. - С. 273-283. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhdtusg_2019_200_31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романашенко Олександр Анатолійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського