Наукова періодика України Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка


Черепньов І. А. 
Застосування методів дистанційного зондування для охорони об’єктів / І. А. Черепньов, В. А. Романюк, С. О. Стародубцев // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 231-238. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhdtusg_2018_190_35
Серед численних питань безпеки будь-якого промислового, цивільного чи спеціального об'єкта чи не найскладніший і найважливіший - захист його периметра як першого і найбільш відповідального рубежу охорони. Захист периметра об'єкта можливий за оптимального поєднання механічних перешкод, що утрудняють і уповільнюють дії порушника, з технічними засобами раннього виявлення факту проникнення. Периметровий комплект інженерних споруд як сукупність інженерних огороджень слугує для забезпечення неприступності територій і об'єктів з метою запобігання проникненню на них сторонніх осіб і транспортних засобів. Периметровий кордон об'єкта є найкращим місцем для раннього детектування вторгнення. Таким чином, периметрові системи охорони є найбільш ефективними засобами захисту від несанкціонованого проникнення, оскільки видають сигнал тривоги задовго до того, як зловмисник може проникнути в особливо важливі зони, об'єкта, що охороняються. На українському ринку безпеки представлено величезну кількість різноманітних систем для охорони периметра. Розглянуто ті, що використовують інфрачервоний діапазон (ІЧ) діапазон хвиль. Інфрачервоні системи за своїм принципом роботи та комплектації розподіляються на два види: активні та пасивні. Активні інфрачервоні системи охорони периметру складаються з приймача та передавача ІЧ променів, які знаходяться за умов прямої видимості. Випромінюваних ІЧ променів може бути кілька, та вони посилюються за допомогою оптичних лінз. Сигнал тривоги формується у разі переривання променя. Відстань, яка охороняється, може бути значною - до сотень метрів. Пасивні інфрачервоні системи діють на основі пасивних ІЧ датчиків з просторовою діаграмою променя. Вони встановлюються там, де необхідно контролювати невеликі діляни параметра, наприклад, в'їзд на територію. Робота датчиків заснована на зміні ІЧ випромінювання навколишнього середовища під впливом руху. Мета роботи - оцінювання можливості лазерних методів охорони, які засновані на аналізі зміни просторової структури лазерного випромінювання в ІЧ діапазоні хвиль, спричиненої переміщення об'єкта. Це надасть змогу збільшити висоту зони дії засобів контролю до десятків метрів по периметру об'єкта. Для збільшення дальності дії таких систем запропоновано застосовувати світроповертаючі покриття (СПП).
  Повний текст PDF - 644.591 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Черепньов І.
  • Романюк В.
  • Стародубцев С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Черепньов І. А. Застосування методів дистанційного зондування для охорони об’єктів / І. А. Черепньов, В. А. Романюк, С. О. Стародубцев // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 231-238. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhdtusg_2018_190_35.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Черепньов Ігор Аркадійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського