Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Erwin E. 
Performance investigation of dual shaft hybrid vertical turbines using directional fins / E. Erwin, Soemardi P. Priyana, A. Surjosatyo, S. Nurfuadi, S. Wiyono // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 5(8). - С. 53-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_5%288%29__6
Сучасний напрямок розвитку вітрових турбін більше направлений на горизонтальні типи вітрових турбін (ВТ) завдяки їх ефективності, що перевищує ефективність вертикальних ВТ (ВВТ). Однак існують деякі переваги ВВТ у вигляді масивних і малогабаритних турбін. Увагу приділено розробці ВВТ між турбінами Савоніуса та Дар'є, що має подвійний вал на одному вітроенергетичному агрегаті. Вертикальна конструкція турбіни з двома близько розташованими турбінними валами призначена для підвищення ефективності турбіни та збільшення питомої потужності. Однак така конструкція також впливає на всенаправленний характер вертикальної одновальної турбіни. Досліджено зміну всенаправленного характеру гібридної вертикальної двовальної турбіни та вплив моделей лопаті для відновлення властивостей всенаправленної турбіни. Проведено оцінку продуктивності прототипу з використанням направляючих лопатей і без них. Всенаправленний характер є однією з переваг вертикальних турбін, проте в конструкції з двома осями всенаправленний характер змінюється та може впливати на загальну продуктивність вертикальної турбіни. Результати експерименту показують, що вертикальні гібридні турбіни як і раніше володіють всенаправленними властивостями, а використання лопатей збільшує значення TSR (окружна швидкість кінців лопатей) щодо швидкості вітру, підвищує Cp (коефіцієнт потужності) вітротурбіни і механічний енергетичний потенціал турбіни.Сучасний напрямок розвитку вітрових турбін більше направлений на горизонтальні типи вітрових турбін (ВТ) завдяки їх ефективності, що перевищує ефективність вертикальних ВТ (ВВТ). Однак існують деякі переваги ВВТ у вигляді масивних і малогабаритних турбін. Увагу приділено розробці ВВТ між турбінами Савоніуса та Дар'є, що має подвійний вал на одному вітроенергетичному агрегаті. Вертикальна конструкція турбіни з двома близько розташованими турбінними валами призначена для підвищення ефективності турбіни та збільшення питомої потужності. Однак така конструкція також впливає на всенаправленний характер вертикальної одновальної турбіни. Досліджено зміну всенаправленного характеру гібридної вертикальної двовальної турбіни та вплив моделей лопаті для відновлення властивостей всенаправленної турбіни. Проведено оцінку продуктивності прототипу з використанням направляючих лопатей і без них. Всенаправленний характер є однією з переваг вертикальних турбін, проте в конструкції з двома осями всенаправленний характер змінюється та може впливати на загальну продуктивність вертикальної турбіни. Результати експерименту показують, що вертикальні гібридні турбіни як і раніше володіють всенаправленними властивостями, а використання лопатей збільшує значення TSR (окружна швидкість кінців лопатей) щодо швидкості вітру, підвищує Cp (коефіцієнт потужності) вітротурбіни і механічний енергетичний потенціал турбіни.
  Повний текст PDF - 448.76 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Erwin E.
  • Priyana S.
  • Surjosatyo A.
  • Nurfuadi S.
  • Wiyono S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Erwin E. Performance investigation of dual shaft hybrid vertical turbines using directional fins / E. Erwin, Soemardi P. Priyana, A. Surjosatyo, S. Nurfuadi, S. Wiyono // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 5(8). - С. 53-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_5(8)__6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського