Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Tsapko Yu. 
Design of fire-resistant heat- and soundproofing wood wool panels / Yu. Tsapko, D. Zavialov, O. Bondarenko, O. Pinchevs’ka, N. Marchenko, S. Guzii // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 3(10). - С. 24-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_3%2810%29__4
Проведеними дослідженнями встановлено можливості виготовлення тепло- та звукоізоляційних матеріалів для облаштування приміщень. Сировиною для їх виробництва є деревні волокна, які виготовляють у виді плоских плит. Встановлено механізми процесу тепло- та звукоізоляції у разі передавання енергії через матеріал, що надає можливість впливати на цей процес. Доведено, що вони полягають у зниженні пористості матеріалу. Так, зі зменшенням об'ємної маси матеріалу, теплопровідність і передача звуку зменшується, і навпаки. Крім того, тепло- та звукоізоляційні будівельні матеріали з деревини повинні задовольняти наступним вимогам: мати стабільні теплоізоляційні та акустичні показники протягом усього періоду експлуатації та бути вогнестійкими і не виділяти в навколишнє середовище шкідливих речовин. Експериментальними дослідженнями підтверджено, що матеріал на основі деревної шерсті та неорганічного в'яжучого за співвідношення 1:1 відноситься до горючих матеріалів, оскільки, під час температурного впливу було зафіксовано його тління. Так, під термічною дією протягом 90 с матеріал зайнявся і полум'я поширилося по першим трьом зонам протягом 41 с. Натомість, підвищення кількості в'яжучого на неорганічній основі та застосування органо-мінерального в'яжучого, не призводить до загорання матеріалу. У цьому випадку максимальна температура димових газів становила близько 120 <^>oC, а індекс горючості складав 0 за рахунок розкладання антипіренів під дією температури з виділенням негорючих газів, які гальмують процеси окиснення матеріалу та суттєво підвищують утворення на поверхні матеріалу теплозахисного шару коксу. Це призводить до гальмування теплопередачі високотемпературного полум'я до матеріалу. Завдяки цьому стало можливим визначення умов вогнестійкості матеріалу шляхом утворення бар'єру для теплопровідності. Це надає можливість стверджувати про відповідність виявленого механізму формування властивостей матеріалу на основі деревної шерсті і неорганічного та органо-мінерального в'яжучого та практичну привабливість запропонованих технологічних рішень. Останні, зокрема, стосуються визначення кількості складової в'яжучого, оскільки за малих кількостей проходить процес горіння. Таким чином, є підстави стверджувати про можливість спрямованого регулювання процесів формування деревинних тепло- та звукоізоляційних матеріалів шляхом використання деревної шерсті і неорганічного та органо-мінерального в'яжучого, які здатні утворювати на поверхні матеріалу вогнезахисну плівку.
  Повний текст PDF - 674.907 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Tsapko Y.
  • Zavialov D.
  • Bondarenko O.
  • Pinchevs’ka O.
  • Marchenko N.
  • Guzii S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Tsapko Yu. Design of fire-resistant heat- and soundproofing wood wool panels / Yu. Tsapko, D. Zavialov, O. Bondarenko, O. Pinchevs’ka, N. Marchenko, S. Guzii // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 3(10). - С. 24-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_3(10)__4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бондаренко Олександр Валентинович (1970–) (технічні науки)
  • Бондаренко Оксана Анатоліївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського