Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Petryshchev A. 
Studying the physical-chemical transformations at resource-saving reduction melting of chrome-nickel-containing metallurgical waste / A. Petryshchev, D. Milko, V. Borysov, B. Tsymbal, I. Hevko, S. Borysova, A. Semenchuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 2(12). - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_2%2812%29__8
Досліджено фізико-хімічні особливості хром-нікельвмісних відходів виробництва корозійностійких сталей і легуючого сплаву, отриманого за допомогою відновлювальної плавки. Це необхідно для визначення параметрів, що знижують втрати Ni та Cr у процесі переробки оксидної легованої сировини та використання отриманої легуючої добавки. Визначено, що в сплаві за співвідношенні O/C у шихті в межах 1,09 - 1,78 присутні фази <$E gamma>-Fe і Fe3C з легуючими елементами як атоми заміщення. За O/C = 1,78 фазовий склад переважно складався з <$E gamma>-Fe за слабкого прояву Fe3C. Поетапна зміна O/C у шихті на 1,33 і 1,09 призводила до підвищення прояву Fe3C на дифрактограмах. Мікроструктура суміші окалини хром-нікельвмісних корозійностійких сталей розупорядкована з присутністю часток різного розміру та форми. Вміст легуючих елементів Ni та Cr складав 7,65 і 14,26 % мас. відповідно за вмісту кисню на рівні 29,70 % мас. Мікроструктура легуючого сплаву з різним співвідношенням O/C в шихті мала чіткий прояв декількох фаз, що характеризувалися різницею у вмісті основних легуючих елементів. Вміст Ni у досліджених ділянках різних фаз змінювався в межах 1,41 - 20,90 % мас., Cr - 1,27 - 32,90 % мас. Згідно з дослідженнями найбільш прийнятним співвідношенням O/C у шихті є 1,78. В цьому випадку забезпечувалося відновлення з переважанням у фазовому складі <$E gamma>-Fe з відносно слабким проявом залишкового вуглецю, як карбідної складової. Тобто визначено показники переробки хром-нікельвмісних техногенних відходів та отримання легованого продукту відновної плавки з відносно низьким вмістом вуглецю. Це розширює можливості ресурсозбереження з використанням отриманого сплаву з заміною деякої частики стандартних легуючих матеріалів під час виплавки обмежених по вуглецю марок сталей.
  Повний текст PDF - 1.323 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Petryshchev A.
  • Milko D.
  • Borysov V.
  • Tsymbal B.
  • Hevko I.
  • Borysova S.
  • Semenchuk A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Petryshchev A. Studying the physical-chemical transformations at resource-saving reduction melting of chrome-nickel-containing metallurgical waste / A. Petryshchev, D. Milko, V. Borysov, B. Tsymbal, I. Hevko, S. Borysova, A. Semenchuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 2(12). - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_2(12)__8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мілько Дмитро Олександрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського