Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Sheremet O. 
Definition of energy efficient law of mechanical impact in vibratory stress relief of metal parts / O. Sheremet, M. Ivchenkov, O. Ivchenkova, K. Sheremet // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 2(1). - С. 47-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_2%281%29__7
Дослідження базується на методі вібростабілізаційної обробки (ВСО) , який використовується для зниження залишкових напружень у литих і зварних деталях та є альтернативою термодеформаційним методам, оскільки є невибагливим до маси, форми та габаритів деталі. Зазвичай ВСО здійснюється за допомогою дебалансних електромеханічних систем, які є простими за конструкцією силової частини та системи керування. В таких системах обробка одночасно відбувається тільки на одній резонансній частоті. Оброблювана деталь, як правило, характеризується декількома резонансними частотами, що мають тенденцію до зміщення у низькочастотну область у разі здійснення вібраційного впливу. Технологічний процес послідовної обробки на кожній змінюваній резонансній частоті є доволі тривалим у часі та не є ефективним із позиції витрат електричної енергії. З метою скорочення витрат часу та енергії, запропоновано використання найбільш прогресивних способів обробки відразу на декількох резонансних частотах. Виходячи з алгоритмів послідовної ВСО на декількох резонансних частотах деталі та їх зміни у бік низьких, запропоновано здійснення обробки полігармонічною збурювальною силою на обмеженій смузі частот. Цей вплив має таку ширину смуги частот, що містить усі можливі частоти деталі, на яких відбувається ВСО. Подібний вплив можна реалізувати за допомогою електродинамічного лінійного двигуна (ЕДЛД) як виконавчого органу. Перевагою ЕДЛД є пропорційність створюваного зусилля струму, що підводиться до рухомого провідника, і повторення його за формою. Шляхом математичного моделювання для обраного прикладу встановлено, що звуження частотного діапазону в області низьких частот у 5 разів зменшує енергетичні витрати більш, ніж в 4000 разів у порівнянні з широкосмуговим законом механічної дії на деталь. Визначений теоретично енергетично ефективний закон можна програмно реалізувати у системах керування ЕДЛД для здійснення ВСО.
  Повний текст PDF - 1.169 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Sheremet O.
  • Ivchenkov M.
  • Ivchenkova O.
  • Sheremet K.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Sheremet O. Definition of energy efficient law of mechanical impact in vibratory stress relief of metal parts / O. Sheremet, M. Ivchenkov, O. Ivchenkova, K. Sheremet // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 2(1). - С. 47-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_2(1)__7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського