Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Atroshenko O. 
The study of multicomponent loading effect on thin-walled structures with bolted connections / O. Atroshenko, M. Tkachuk, O. Martynenko, M. Tkachuk, M. Saverska, I. Hrechka, S. Khovanskyi // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(7). - С. 15-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1%287%29__3
На прикладі тестової задачі досліджено особливості впливу різних чинників на напружено-деформований стан (НДС) складених тонкостінних конструкцій із болтовим з'єднанням окремих елементів. Прикладом таких конструкцій є металічні зерносховища - силоси, які складаються з панелей, що з'єднуються болтами. Тестова конструкція містить дві вузьких плоских смуги, з'єднаних внакид. У отвори в цих смугах розміщений болт із попереднім затягуванням. Ураховується тертя і проковзування смуг і болта, контакт бічної поверхні болта і отворів, а також взаємний вплив вигину і розтягування. Таким чином, у моделі враховані геометрична, фізична і структурна нелінійності. Система піддається дії поперечного навантаження, яке прикладене до однієї сторони смуги. Моделюється поетапне навантаження систем. Встановлено, що у разі навантаження досліджувана система набуває прогин, який нерівномірно зростає з ростом навантаження. Це зумовлено тим, що на нього впливає і пружна деформація смуг, і взаємне проковзування в зоні з'єднання. За остаточного вибирання зазору між болтом і отворами в панелях відбувається переважно пружне деформування системи. Після першого розвантаження в системі установлюється залишковий прогин. Також встановлено, що у системі діють поздовжні зусилля, які можуть бути набагато більшими від поперечних сил від навантаження. Характерним є сильний взаємний вплив вигину і розтягування смуги. У результаті досліджень встановлено чинники, що визначають НДС дослідженої системи: геометрична нелінійність, контактна взаємодія, тертя та проковзування, зв'язаність вигину і розтягування. Таким чином, без урахування всіх цих чинників розрахункова модель для подібних тонкостінних конструкцій буде неадекватною, результати розрахунків із її застосуванням матимуть значні похибки, а рекомендації - недостовірними. Здійснені дослідження надають можливість розроблення більш адекватних моделей для аналізу реакції складених тонкостінних конструкцій на дію навантаження.
  Повний текст PDF - 2.181 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Atroshenko O.
  • Tkachuk M.
  • Martynenko O.
  • Tkachuk M.
  • Saverska M.
  • Hrechka I.
  • Khovanskyi S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Atroshenko O. The study of multicomponent loading effect on thin-walled structures with bolted connections / O. Atroshenko, M. Tkachuk, O. Martynenko, M. Tkachuk, M. Saverska, I. Hrechka, S. Khovanskyi // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(7). - С. 15-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1(7)__3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мартиненко Олександр Дмитрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського