Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Kieush L. 
Utilization of the prepyrolyzed technical hydrolysis lignin as a fuel for iron ore sintering / L. Kieush, M. Boyko, A. Koveria, O. Khudyakov, A. Ruban // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(6). - С. 34-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1%286%29__6
Перспективним напрямком утилізації технічного гідролізного лігніну є його застосування в металургійному виробництві, першою чергою під час підготовки залізорудної сировини і доменного процесу. Значний резерв у цьому випадку зосереджений в агломераційному процесі. Для поліпшення паливних властивостей лігніну, а також для видалення, з можливістю уловлювання, токсичних речовин, слід здійснити його попередній піроліз. Експериментально вивчено вплив технічного гідролізного лігніну різного ступеня піролізації на процес залізорудної агломерації та властивості отриманого агломерату. Вихідний лігнін піддавався попередній термічній обробці до кінцевої температури 400, 600, 800 і 1000 <^>oC без доступу повітря. Спікання агломерату за участю піролізованого лігніну проведено на лабораторній агломераційній установці. Після спікання визначено міцність агломерату, досліджено його макроструктуру. Хімічний склад зразків агломерату досліджено методом рентгенофлуоресцентного аналізу. В результаті проведених експериментів визначено можливість заміни 25 % коксового дріб'язку лігніном, попередньо піролізованим за температури 800 <^>oC. За таких умов основні показники агломераційного процесу, такі як вертикальна швидкість спікання, вихід придатного продукту і питома продуктивність установки, практично не змінюються. Спостерігається незначне зниження міцності агломерату на удар і стирання, однак дані показники залишаються на технологічно прийнятному рівні. Слід зазначити, що у разі використання лігніну як агломераційного палива виявляється тенденція до деякого зниження вмісту заліза в агломераті. Дослідження макроструктури агломерату показало збільшення діаметра пор за часткової заміни коксового дріб'язку лігніном, причому з підвищенням температури піролізу лігніну, обсяг пор збільшується. Проведені дослідження підтвердили можливість вирішення актуальної екологічної проблеми утилізації технічного лігніну, шляхом застосування його в агломераційному процесі з попередньою його піролізацією. Перспективним напрямком подальших досліджень є розвиток способів підготовки технічного гідролізного лігніну до використання в залізорудній агломерації.
  Повний текст PDF - 661.898 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kieush L.
  • Boyko M.
  • Koveria A.
  • Khudyakov O.
  • Ruban A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kieush L. Utilization of the prepyrolyzed technical hydrolysis lignin as a fuel for iron ore sintering / L. Kieush, M. Boyko, A. Koveria, O. Khudyakov, A. Ruban // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(6). - С. 34-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1(6)__6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бойко Марина Іванівна (технічні науки)
  • Бойко Максим Миколайович (технічні науки)
  • Рубан Артем Володимирович (1984–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського