Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Sheyko T. 
Analytical identification of the unmanned aerial vehicles' surfaces for the implementation at a 3D printer / T. Sheyko, K. Maksymenko-Sheyko, V. Sirenko, A. Morozova, R. Petrova // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(2). - С. 48–56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1%282%29__5
На базі теорії R-функцій розроблено нові підходи до аналітичної ідентифікації поверхонь безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для реалізації технології 3D-друку. Теорія R-функцій надає можливість описувати геометричні об'єкти складної форми єдиним аналітичним виразом, тобто, отримувати математичну модель об'єкта у вигляді рівняння. Для побудови таких рівнянь застосовано як добре відому методику стандартних примітивів (шар, елліпсоїд, циліндр, конус, піраміда та ін.), так і новий підхід - блендінг на каркасі, який надає можливість будувати багатопараметричні рівняння з заданими властивостями. Побудовано та візуалізовано багатопараметричні рівняння поверхонь БПЛА літакового типу різних форм і призначень. Адекватність отриманих результатів проектованим об'єктам підтверджується візуалізацією як за умов експлуатації програми RFPrevіew, так і реалізацією на 3D-принтері. Використання буквених параметрів у разі завдання геометричної інформації в аналітичному вигляді надає можливість оперативно змінювати розміри та форму проектованих об'єктів, що допомагає скоротити витрати часу під час побудови розрахункових моделей. Запропонований метод може скоротити трудомісткість робіт в CAD-системах на місяці у тих випадках, коли потрібно переглянути велику кількість варіантів конструкції в пошуках оптимального розв'язку. Маючи рівняння об'єкту, можна легко отримати рівняння будь-якого його перерізу, що є корисним для числових розрахунків, а саме - під час побудови різницевих сіток. Це може дати великий ефект зі зниження трудомісткості під час побудови розрахункових моделей для визначення аерогазодинамічних і міцнісних характеристик. Визначення характеристик також часто пов'язане з необхідністю обліку зміни форми літального апарата. Це призводить до того, що визначення аеродинамічних характеристик тільки за рахунок необхідності побудови великої кількості розрахункових моделей для врахування цього фактора збільшує тривалість робіт на місяці. У разі параметричного завдання зміна розрахункових областей проводиться практично миттєво.
  Повний текст PDF - 4.149 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Sheyko T.
  • Maksymenko-Sheyko K.
  • Sirenko V.
  • Morozova A.
  • Petrova R.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Sheyko T. Analytical identification of the unmanned aerial vehicles' surfaces for the implementation at a 3D printer / T. Sheyko, K. Maksymenko-Sheyko, V. Sirenko, A. Morozova, R. Petrova // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(2). - С. 48–56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1(2)__5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського