Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Lavrova E. 
Improving a resource-saving surfacing technology using two ribbon electrodes with a controlled transfer of electrode's metal / E. Lavrova, V. Ivanov, V. Royanov, I. Zakharova, V. Kibish // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(12). - С. 28-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1%2812%29__5
Наведено результати дослідження ресурсозбережувальної технології наплавлення двома стрічковими електродами з контрольованим перенесенням електродного металу з торців стрічкових електродів і з регульованим співвідношенням швидкостей подачі стрічкових електродів. Для реалізації запропонованої технології наплавлення розроблено пристрій, що надає можливість змінювати співвідношення швидкостей подачі першого та другого електродів у широкому діапазоні. За рахунок цього досягається контрольоване тепломасоперенесення в зварювальну ванну. Відповідно, контрольоване оплавлення стрічкових електродів і розподіл теплової енергії в зварювальній ванні. Це надає можливість підвищити якість наплавлених виробів за допомогою простого і надійного ресурсозбережувального пристрою. Дана конструкція надає можливість оптимізувати параметри імпульсного механічного перенесення та запобігти деформуванню стрічкових електродів, забезпечити почергове зворотно-поступовий рух торців стрічкових електродів з оптимальними частотою та амплітудою. Це забезпечує оптимальні розміри наплавленого валику за можливості зменшення витрат електродного металу на втрати та перегрів, відповідно, енергії, що витрачається на плавлення і забезпечити ресурсозбережувальну технологію наплавлення. Процес наплавлення двома стрічковими електродами, навіть у разі використання флюсів, рекомендованих для зварювання, частково протікає як електрошлаковий, так як певна частка струму шунтування розплавлюється шлаком. Це сприяє зниженню глибини проплавлення та зменшення частки участі основного металу в наплавленому. Надає можливість отримати наплавлений метал необхідного хімічного складу вже в 1-му або 2-му шарі, на відміну від одноелектродного наплавлення, де необхідно наносити від 3-х до 5-и шарів. Результати досліджень впливу частоти коливань стрічкових електродів показали, що максимальне збільшення коефіцієнта розплавлення відбувається у разі використання частоти коливань в інтервалі 45 - 55 Гц незалежно від інших параметрів режиму.
  Повний текст PDF - 1.399 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Lavrova E.
  • Ivanov V.
  • Royanov V.
  • Zakharova I.
  • Kibish V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Lavrova E. Improving a resource-saving surfacing technology using two ribbon electrodes with a controlled transfer of electrode's metal / E. Lavrova, V. Ivanov, V. Royanov, I. Zakharova, V. Kibish // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(12). - С. 28-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1(12)__5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Іванов Володимир Анатолійович (фізико-математичні науки)
  • Іванов Володимир Михайлович (технічні науки)
  • Іванов Віктор Євгенович (1908–1980) (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського