Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Kukharets S. 
The results of study into the effect of air-steam blast on the low-grade fuel gasification process / S. Kukharets, N. Tsyvenkova, Ya. Yarosh, I. Grabar, A. Holubenko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 6(8). - С. 86-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_6%288%29__11
З метою газифікації низькосортних палив запропоновано конструкціяю високоефективної газогенераторної установки з прямопотоковим газогенератором, в конструкцію якої включено газоповітряний рекуператор та випаровувач для попередньої підготовки пароповітряної суміші. Процес газифікації є повністю контрольованим, оскільки робота випаровувача узгоджена з роботою системи подачі газів дуття, завдяки чому програмується вологість суміші, що подається в зону газифікації. Як паливо використано гранули зі стебел рапсу 10 мм. Проведено двофакторні експерименти, що надають можливість оцінити вплив об'єму та вологості повітря на нижчу теплоту згорання генераторного газу і на витрати маси палива на процес газифікації. Досліджено вплив об'єму повітря та його вологості на температуру пароповітряної суміші, необхідної для процесу газифікації. Встановлено, що оптимальна температура пароповітряної суміші складає 550 - 570 <^>oC і досягається за об'єму газів дуття, що надходять в газогенератор, в діапазоні 37 - 42 м<^>3/год і за вологості повітря 55 - 65 %. За цих умов нижча теплота згорання генераторного газу складає 12,3 МДж/м<^>3, що на 15,1 % вище у порівнянні з теплотою згоряння газу, отриманого без використання пароповітряного дуття в процесі газифікації. Витрати гранул на процес газифікації зменшуються на 14,7 %, а об'єм газу, виробленого з кілограму гранул, зростає на 18 % і складає 3,2 м<^>3/кг. Загальна енергетична ефективність використання наведеної технологічної схеми виробництва генераторного газу з гранул із стебел рапсу складає 23,5 %. Запропоновано оригінальну методику складання теплового балансу для процесу пароповітряної газифікації рослинної сировини. За результатами експериментальних досліджень складено тепловий баланс для розробленої конструкції газогенераторної установки. Даний баланс свідчить про високу ефективність ведення процесу пароповітряної газифкації. Коефіцієнт корисної дії прямопотокового газогенератора складає 79 %, а газогенераторної установки в цілому 74,6 %. Наведені дослідження можуть бути покладені в основу осучасненої методології теплових розрахунків мобільних і стаціонарних газогенераторних установок.
  Повний текст PDF - 865.437 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kukharets S.
  • Tsyvenkova N.
  • Yarosh Y.
  • Grabar I.
  • Holubenko A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kukharets S. The results of study into the effect of air-steam blast on the low-grade fuel gasification process / S. Kukharets, N. Tsyvenkova, Ya. Yarosh, I. Grabar, A. Holubenko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 6(8). - С. 86-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_6(8)__11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського