Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Pavlyuk R. 
Development of the nanotechnology for wellness products "naturesuperfood" – fruit and vegetable ice-cream sorbets with a record content of biologically active substances / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, A. Pogarskiy, I. Kakadii, T. Stukonozhenko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 6(11). - С. 59-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_6%2811%29__9
Запропоновано та розроблено новий спосіб т нанотехнології оздоровчих продуктів "NatureSuperFood" - плодоовочевого морозива-сорбетів, що надають можливість отримати продукт з унікальними характеристиками. Нові види сорбетів знаходяться в нанорозмірній формі та відрізняються високим вмістом натуральних біологічно активних речовин плодів та овочів (beta-каротину, хлорофілів, фенольних сполук, антоціанів, аскорбінової кислоти та ін.). Крім того, відрізняються високим вмістом розчинних пектинових речовин, що виконують у сорбетах роль натуральних загущувачів і структуроутворювачів. Це надає можливість виключити необхідність застосування синтетичних добавок. Нанотехнології оздоровчих продуктів "NatureSuperFood" - плодоовочевого морозива засновані на використанні кріогенного "шокового" заморожування та дрібнодисперсного подрібнення плодів та овочів як інноваційного методу структуроутворення та отримання сорбетів із рекордним вмістом БАР. Комплексна дія зазначених факторів призводить до активації та вилучення з плодів та овочів прихованих БАР у вільну форму, а також до трансформації пектину з неактивної форми в активну. Особливістю технологій виготовлення сорбетів є використання тільки натуральних інгредієнтів (фруктів, ягід, овочів), а також відсутність штучних харчових добавок (стабілізаторів, загусників, емульгаторів, синтетичних барвників та ін.). Технології надають можливість не тільки повністю зберегти в сорбетах вітаміни та інші БАР вихідної сировини, а також вилучити з сировини приховані неактивні зв'язані в нанокомплексах із біополімерами та мінеральними речовинами форми БАР у вільну, легкозасвоювану наноформу. Масова частка БАР у сорбетах у 2,5 - 3,5 разу є більшою ніж у свіжих плодах та овочах. Крім того, технології дозволяють більш повно (в 3,0 - 5,0 раз більше ніж в свіжій сировині) екстрагувати та трансформувати у розчинну форму (на 70 %) пектинові речовини, що знаходяться в плодах та овочах в неактивній прихованій формі. Розроблено нанотехнології та рецептури оздоровчих продуктів "NatureSuperFood" - 3-х видів сорбетів із хлорофіл-, каротин- та антоціанвмісних плодів, ягід, овочів. Натуральна сировина у процесі виготовлення сорбетів виступає як п'ять в одному: джерело БАР, загусник, структуроутворювач, барвник і ароматизатор. Нові види сорбетів знаходяться в нанорозмірній формі та за вмістом БАР перевищують відомі аналоги. Відпрацьовані технологічні режими виробництва морозива - сорбетів на стендовому напівпромисловому устаткуванні.
  Повний текст PDF - 814.877 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Pavlyuk R.
  • Pogarskaya V.
  • Pogarskiy A.
  • Kakadii I.
  • Stukonozhenko T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Pavlyuk R. Development of the nanotechnology for wellness products "naturesuperfood" – fruit and vegetable ice-cream sorbets with a record content of biologically active substances / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, A. Pogarskiy, I. Kakadii, T. Stukonozhenko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 6(11). - С. 59-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_6(11)__9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського