Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Maksimenko O. 
Examining the efficiency of electrochemical purification of storm wastewater at machine-building enterprises / O. Maksimenko, Н. Pancheva, S. Madzhd, Y. Pysanko, О. Briankin, T. Tykhomyrova, T. Hrebeniuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 6(10). - С. 21-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_6%2810%29__4
Досліджено склад забруднених зливових вод території машинобудівного підприємства. Виявлено, що територія забруднена нерівномірно, а серед забруднень поверхневих стічних вод з прилеглою до виробничих цехів території переважають іони міді до 1,1 мг/дм<^>3, цинку до 2,0 мг/дм<^>3, нікелю до 1,6 мг/дм<^>3, хрому 0,93 мг/дм<^>3 і свинцю до 5,0 мг/дм<^>3. Досліджено, що на вилучення іонів металів під час електрокоагуляційного очищення суттєво впливають наступні фактори: витрата стічної води, що поступає на очищення; час відстоювання стічної води після електрокоагуляції та густина струму під час електролізу. На підставі експериментальних досліджень побудовано графічні залежності ефективності очищення від густини струму та часу відстоювання води. Визначено оптимальні параметри процесу очищення стічної води, які забезпечують достатньо високу ефективність очищення воді від іонів важких металів (до значень нормативів на скид) за прийнятної витрати електроенергії. Встановлено, що найкращими умовами осадження нікелю та свинцю є густина струму 50 А/м<^>3 та час відстоювання після електрокоагуляції протягом 9 год. Оптимальні умови осадження міді та цинку - 12 год, а знизити концентрацію хрому до безпечних концентрацій можливо за густини струму 10 А/м<^>3 та часу відстоювання 4 год. Виявлено, що ефективність очищення від іонів металів значно зростає з відстоювання в 1,4 - 3 рази вище ніж збільшення густини струму. Показано, що збільшення часу відстоювання не завжди може компенсувати зменшення густини струму у процесі електрокоагуляції, що потребує підбору оптимального співвідношення всіх факторів. Отримані експериментальні дані необхідні для розрахунку технологічних параметрів процесу очищення. Методом повнофакторного експерименту розроблено математичні моделі процесу, які включають залежність відгуку (залишкової концентрації) від перелічених вище факторів. Запропоновані моделі надають можливість управляти процесом електрокоагуляції шляхом впливу на фактори, від яких залежить ефективність очищення.
  Повний текст PDF - 491.972 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Maksimenko O.
  • Pancheva Н.
  • Madzhd S.
  • Pysanko Y.
  • Briankin О.
  • Tykhomyrova T.
  • Hrebeniuk T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Maksimenko O. Examining the efficiency of electrochemical purification of storm wastewater at machine-building enterprises / O. Maksimenko, Н. Pancheva, S. Madzhd, Y. Pysanko, О. Briankin, T. Tykhomyrova, T. Hrebeniuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 6(10). - С. 21-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_6(10)__4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського