Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Blintsov V. 
The objectified procedure and a technology for assessing the state of complex noise speech information protection / V. Blintsov, S. Nuzhniy, L. Parkhuts, Yu. Kasianov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(9). - С. 26-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5%289%29__4
Зазвичай під час побудови систем захисту мовної інформації для систем постановки активної завади використовують генератори білого шуму. Визначення рівня захищеності мовної інформації від витоку акустичними та вібраційними каналами відбувається за відповідними нормативними методом і технологією. Але використання зловмисником багатоканальних методів перехоплення мовної інформації та сучасних методів обробки цифрових фонограм (вейвлет-перетворення, кореляційного аналізу та інше) надає можливість отримати несанкціонований доступ. Спроби використання генераторів мовоподібних завад, що засновані на використанні білого шуму (та його кольорових клонів), методів реверберації, методу "мовний хор" та інших не вирішують поставленої задачі. В межах дослідження запропоновано спосіб подолання цих труднощів. Він заснований на використанні генераторів мовоподібної завади скремблерного типу та застосуванні об'єктивізованого методу та технології оцінки ступеню захищеності мовної інформації на межі контрольованої зони. Об'єктивізований метод поєднує методи визначення критеріїв залишкової розбірливості мови (методи Покровського та Speech Intelligibility Index), методи фільтрації складнозашумлених акустичних сигналів (вейвлет-перетворення, фонемно-кореляційний аналіз та інші) та метод порівняння тест-сигналу в точці розміщення джерела сигналу та на межі контрольованої зони. Це надає можливість підвищити достовірність отриманої оцінки рівня захищеності мовного сигналу від витоку акустичними та вібраційними каналами за межі контрольованої зони. Для дослідження рівня захищеності мовної інформації за різних типів завади та різних співвідношеннях сигнал/завада розроблено імітаційну модель експерименту. Запропоновано технологію синтезу тест-сигналів на базі випадкових фонограм та/або фонограм озвучення дикторами артикуляційних таблиць і мікшування з різними типами завадового шуму за заданих співвідношеннь сигнал/завада. Дослідження проведено в блоці "Wavelet 1-D" середовища Matlab. Встановлено, що у разі використання шумової завади типу білий шум і співвідношень сигнал/завада -20 - 24 дБ запропонована методологія збільшує залишкову розбірливість тест-сигналу з <$E W~symbol Г~10> % до <$E W~symbol Ы~40~-~60> %.
  Повний текст PDF - 497.244 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Blintsov V.
  • Nuzhniy S.
  • Parkhuts L.
  • Kasianov Y.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Blintsov V. The objectified procedure and a technology for assessing the state of complex noise speech information protection / V. Blintsov, S. Nuzhniy, L. Parkhuts, Yu. Kasianov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(9). - С. 26-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5(9)__4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Блінцов Володимир Степанович (1948–) (технічні науки)
  • Нужний Сергій Миколайович (технічні науки)
  • Касьянов Юрій Іванович (1957–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського