Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Golub G. 
Experimental study into the influence of straw content in fuel on parameters of generator gas / G. Golub, S. Kukharets, N. Tsyvenkova, Ya. Yarosh, V. Chuba // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(8). - С. 76-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5%288%29__10
Для газифікації соломовмісного палива запропоновано газогенератор специфічної конструкції, у якого зони згорання та відновлення мають однаковий діаметр. Як паливо використано суміш деревини з солом'яними пелетами. Встановлено, що у разі використання в паливі до 40 % і менше солом'яних пелет протягом 360 с роботи газогенератора відкладень на колосникових решітках не спостерігалося. Проведено дослідження, що надають можливість оцінити вплив вмісту солом'яних пелет у паливі на концентрацію та обсяг CO в газі, загальний вихід газу, кількість виробленого газу з кілограма палива та тривалість роботи запропонованого газогенератора. Результат дослідження відображено однофакторними рівняннями. Для встановлення впливу вмісту солом'яних пелет у паливі на динаміку зміни концентрації CO в газі за часом роботи газогенератора виконано двофакторний експеримент. В кожній серії дослідів завантажувалась порція 2 кг палива, фіксувався час роботи та вміст СО в газі, через рівні проміжки часу. Причому, за кожного завантаження газогенератора паливом вміст солом'яних пелет у паливі зростав від 0 до 100 % із кроком 20 %. Встановлено, що для ефективної газифікації соломовмісного палива без утворення твердих відкладень раціонально додавати до палива не більше 40 % солом'яних пелет. У разі використаня 40 % соломи в порівнянні з деревиною на 25 % зростає концентрація та обсяг виробленого CO, проте зменшується на 5,3 % питомий вихід газу з палива. Хоча, за 100 % вмісту солом'яних пелет у паливі спостерігається збільшення концентрації СО в генераторному газі на 44,3 %, обсягу СО - на 40 %, загальний вихід виробленого газу зменшується на 7,7 %. Тривалість роботи газогенератора (за завантаження 2 кг палива) зростає на 2,8 %. Зростання вмісту СО за використання в паливі 100 % вмісту соломи в порівнянні з 100 % вмістом деревини свідчить про збільшення теплотворної здатності отриманого газу на 13 - 18 %. Тому раціональним є використання кількості соломи в паливі до 100 %, хоча це потребує розробки конструкцій газогенераторів, які нададуть можливість уникнути утворення стійких відкладення на робочих поверхнях.
  Повний текст PDF - 1.435 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Golub G.
  • Kukharets S.
  • Tsyvenkova N.
  • Yarosh Y.
  • Chuba V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Golub G. Experimental study into the influence of straw content in fuel on parameters of generator gas / G. Golub, S. Kukharets, N. Tsyvenkova, Ya. Yarosh, V. Chuba // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(8). - С. 76-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5(8)__10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського