Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Husiatynska N. 
Research into application of zeolite for purification of diffusion juice in sugar production / N. Husiatynska, T. Nechypor, M. Husiatynskyi, S. Shulga // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(11). - С. 6-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5%2811%29__2
Обгрунтовано необхідність інтенсифікації процесу екстрагування з застосуванням впливу хімічних реагентів на бурякову стружку. Проаналізовано застосування природних сорбентів у технологіях харчових виробництв. Розглянуто фізико-хімічні властивості цеоліту. Наведено показники, що надають можливість застосовувати природний цеоліт для додаткового очищення води та соків у виробництві цукру. Визначено ефективність використання природного цеоліту для очищення живильної води з метою підвищення технологічної якості дифузійного соку. Експериментальними дослідженнями показано, що у разі обробки цеолітом живильної води зменшується вміст загального заліза, амонію, показника перманганатної окиснюваності. Доведено, що у разі обробки цеолітом зменшується мікробне обнасінення живильної води та дифузійного соку. Експериментально встановлено, що при застосуванні цеоліту для обробки живильної води відбувається очищення дифузійного соку. Визначено ефективність видалення природним цеолітом високомолекулярних сполук, в тому числі декстрану, з дифузійного соку, отриманого у процесі перероблення цукрових буряків різної технологічної якості. Показано, що за витрат цеоліту 0,1 - 0,4 % до маси буряків, вміст високомолекулярних сполук і пектинових речовин у дифузійному соку зменшується на 30 - 40 %, а вміст декстрану відповідно на 20 - 40 %. У разі обробки цеолітом спостерігається підвищення якості очищеного соку та покращання фільтраційно-седиментаційних властивостей вапно-карбонізаційного осаду. Так, середня швидкість седиментації осаду соку I сатурації S5 хв у разі використання цеоліту для підготовки живильної води підвищується на 10 - 50 % для буряків різної технологічної якості. За результатами досліджень розроблено спосіб застосування цеоліту, що забезпечує зменшення забарвленості, підвищення чистоти очищеного соку, покращання фільтраційно-седиментаційних властивостей осаду соку I сатурації. Висока ефективність запропонованого способу виявляється у процесі перероблення сировини погіршеної якості. Таким чином, є підстави стверджувати про ефективність застосування цеоліту для підвищення якості дифузійного соку та продуктів у цукробуряковому виробництві.
  Повний текст PDF - 955.866 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Husiatynska N.
  • Nechypor T.
  • Husiatynskyi M.
  • Shulga S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Husiatynska N. Research into application of zeolite for purification of diffusion juice in sugar production / N. Husiatynska, T. Nechypor, M. Husiatynskyi, S. Shulga // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(11). - С. 6-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5(11)__2.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гусятинський Микола Володимирович (технічні науки)
  • Шульга Сергій Володимирович (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського