Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Markov O. 
Improving the quality of forgings based on upsetting the workpieces with concave facets / O. Markov, V. Zlygoriev, O. Gerasimenko, N. Hrudkina, S. Shevtsov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(1). - С. 16-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5%281%29__3
Запропоновано спосіб кування поковок, який полягає в осаджені заготовок з увігнутими гранями. Розроблено методику теоретичних досліджень, яка полягала в дослідженні механізму закриття штучних осьових дефектів у заготовках. Дослідження проведено на базі методу скінченних елементів. Основним параметром дослідження була глибина ввігнутих граней заготовки. Цей параметр варіювався в діапазоні 0,75; 0,80 і 0,85. Кут увігнутих граней становив 120<^>o. Результатами теоретичних досліджень були розподіли: деформацій, температур і напружень в тілі заготовки в процесі осадження заготовок з увігнутими гранями. На базі цих параметрів встановлено показник напруженого стану в осьовій зоні заготовки. Для перевірки отриманих теоретичних результатів розроблено методику експериментальних досліджень. Дослідження проведено на свинцевих і сталевих заготовках. В результаті теоретичних досліджень встановлено, що ефективною глибиною ввігнутих граней є співвідношення діаметрів виступів і уступів рівних 0,85. Для цього співвідношення відбувається інтенсивне закриття осьового дефекту. Це пояснюється високим рівнем стискають напружень у проуесі осадження заготовок з увігнутими гранями. Встановлено ефективну ступінь деформації, за якої відбувається інтенсивне закриття дефектів. Встановлено розподіл деформацій за перерізом і висотої заготовки та зміну показника напруженого стану в процесі осадження заготовок з увігнутими гранями. Закриття осьових дефектів підтверджено експериментальними дослідженнями на свинцевих і сталевих зразках. Здійснено впровадження нового способу осадження заготовок з увігнутими гранями. Результати ультразвукового контролю надали можливість встановити, що отримані деталі не мають внутрішніх дефектів, які перевищують вимоги європейського стандарту SEP 1921. Проведені дослідження надали можливість зробити висновок про високу ефективність запропонованого нового способу осадження заготовок з увігнутими гранями, яка полягала у підвищенні якості осьової зони крупних поковок із використанням цього способу.
  Повний текст PDF - 601.182 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Markov O.
  • Zlygoriev V.
  • Gerasimenko O.
  • Hrudkina N.
  • Shevtsov S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Markov O. Improving the quality of forgings based on upsetting the workpieces with concave facets / O. Markov, V. Zlygoriev, O. Gerasimenko, N. Hrudkina, S. Shevtsov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(1). - С. 16-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5(1)__3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Марков Олександр Вікторович (технічні науки)
  • Герасименко Олег Степанович (1978–) (технічні науки)
  • Шевцов Сергій Володимирович (технічні науки)
  • Шевцов Сергій Олександрович (1971–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського