Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Knaub L. 
Constructing a mathematical model of the gas-dynamic separation for designing energy-saving vortex separators / L. Knaub, N. Maslich, T. Rabochaya // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(8). - С. 32-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4%288%29__5
Розроблено математичну модель процесу сепарування гетерогенних полідисперсних сумішей у запропонованих енергозберігальних вихрових сепараторах, яка представлена системою диференціальних рівнянь, що зв'язує параметри регулювання процесом із геометричними розмірами апарату. Показано можливість розв'язання математичної моделі на базі методу сіток для визначення вихідних параметрів і параметрів управління процесом сепарування, а також для визначення координат компонент із різними формами, щільностями, аеро- та газодинамічними властивостями. Це зменшить час на розрахунки газодинамічних вихрових сепараторів будь-яких сумішей. Доведено достовірність розрахунку на базі методу сіток за допомогою зіставлення його з результатами експерименту. Це надає можливість розраховувати та проектувати вихрові сепаратори без дорогих калібрувальних сит і енергоємного вібраційного обладнання. Встановлено область зміни загальноприйнятих у зерноперероблювальній промисловості коефіцієнтів ефективності та чіткості сепарування суміші борошна, які вказують на наявність невідсепарованих шкідливих компонент у вихідному продукту та вміст якісних компонент у відходах, що не повинні перевищувати 2 %. Визначено граничні значення коефіцієнтів ефективності <$E eta sub e~=~88> % і чіткості <$E eta>ч = 0,9 суміші борошна вищого, першого і другого сортів, які можуть прийматися вихідними під час проектування вихрових сепараторів. Доведено можливість управління процесом сепарування внаслідок зміни газодинамічних параметрів гетерогенної суміші на вході у сепаратор. Це надасть можливість змінювати швидкості перерозподілу компонент суміші й отримати необхідні показники по вихідному продукту з наперед заданим ступенем чистоти. Результати досліджень доводять можливість втілення вихрових сепараторів у промислове виробництво, що значно зменшить затрати на підготовку сировини у зерноперероблювальній, вугільній та ін. галузях, а також під час виробництва доломіту, будівельних матеріалів, тощо. Застосування вихрових газодинамічних сепараторів у технологічних процесах надасть можливість покращити екологію виробництва і знизити експлуатаційні витрати на обслуговування і ремонт, тому що працюють за замкнутим циклом і не мають багатокоштовних калібрувальних сит та електроприводів.
  Повний текст PDF - 872.035 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Knaub L.
  • Maslich N.
  • Rabochaya T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Knaub L. Constructing a mathematical model of the gas-dynamic separation for designing energy-saving vortex separators / L. Knaub, N. Maslich, T. Rabochaya // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(8). - С. 32-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4(8)__5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кнауб Людмила Володимирівна (1966–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського