Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Hryhoriev S. 
Studying the physical-chemical properties of alloyed metallurgical waste as secondary resource-saving raw materials / S. Hryhoriev, A. Petryshchev, N. Sinyaeva, A. Yurchenko, O. Sklyar, S. Kvitka, V. Borysov, V. Vlasiuk, B. Tsymbal, S. Borysova // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(12). - С. 43-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4%2812%29__7
Досліджено особливості фазового складу та мікроструктури шлаків алюмотермічного виробництва лігатур тугоплавких елементів різних марок та окалини швидкоріжучої сталі Р6М5 щодо природи присутності легувальних елементів. Це є необхідним для забезпечення зменшення втрат Mo, W та інших легувальних елементів сублімацією з підвищенням температури у процесі переробки техногенних відходів. Фазовий склад визначено методом рентгенофазового аналізу. Мікроструктуру досліджено на растровому електронному мікроскопі в комплексі з рентгенівським мікроаналізом із використанням безеталоного методу розрахунку фундаментальних параметрів. Визначено, що шлаки алюмотермічного виробництва лігатур АХМ-50 та АМВТ складаються з CaAl4O7 і з'єднань AlV2O4 і CrO2. Це може обумовлювати певний рівень легованості шлаку тугоплавкими елементами. У шлаку від виплавки лігатури МФТА виявлено фази Al75Mo20W5 і Mo(Si, Al)3, які можуть бути представлені металевими вкрапленнями. Фази окалини сталі Р6М5 в основному представлені Fe3O4, Fe2O3 та FeO. Також виявлено FeWO4, MoO2, WC, Mo2C, що обумовлюється підвищеним ступенем легованості W та Mo. Не виключено, що деяка частка атомів легувальних елементів, в тому числі Cr та V, може знаходитися як атоми заміщення в оксидах Fe. Мікроструктура досліджених шлаків та окалини характеризувалася розупорядкованістю часток різного розміру та форми. Виявлено присутність в окалині часток із відносно високим вмістом легувальних елементів. В досліджених матеріалах відсутні з'єднання з підвищеною схильністю до сублімації. Це зумовлює відносно високий ступінь використання легувальних елементів і зменшує певні обмеження додавання досліджених шлаків у шлакоутворювальні суміші та температурні обмеження режимів плавлення. Використання шлаків алюмотермічгого виробництва та окалини швидкоріжучих сталей у шихті для виплавки легувального сплаву забезпечило вилучення тугоплавких елементів і додаткову легованість кінцевого продукту.
  Повний текст PDF - 823.535 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Hryhoriev S.
  • Petryshchev A.
  • Sinyaeva N.
  • Yurchenko A.
  • Sklyar O.
  • Kvitka S.
  • Borysov V.
  • Vlasiuk V.
  • Tsymbal B.
  • Borysova S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Hryhoriev S. Studying the physical-chemical properties of alloyed metallurgical waste as secondary resource-saving raw materials / S. Hryhoriev, A. Petryshchev, N. Sinyaeva, A. Yurchenko, O. Sklyar, S. Kvitka, V. Borysov, V. Vlasiuk, B. Tsymbal, S. Borysova // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(12). - С. 43-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4(12)__7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Квітка Сергій Олексійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського