Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Sukach S. 
Studying and substantiation of the method for normalization of air-ionic regime at industrial premises at the ultrasonic ionization of air / S. Sukach, T. Kozlovs’ka, I. Serhiienko, О. Khodakovskyy, I. Liashok, O. Kipko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(10). - С. 36-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4%2810%29__6
Наведено результати досліджень щодо нормалізації аероіонного режиму в приміщеннях за ультразвукової іонізації зволоженого повітря. Обгрунтовано підвищення концентрації негативних аероіонів за зазначених умов шляхом комплексного впливу балоелектричного ефекту та ультразвукової кавітації (УЗК). Встановлено, що у разі використання дистильованої води як джерела аероіонів під дією ультразвукового генератора потужністю 10 Вт на відстані 0,5 м концентрація негативних аероіонів збільшується практично в 6 разів. При цьому за рахунок спільного впливу УЗК у поверхневому шарі води та балоелектричного ефекту не спричиняється генерації озону та оксидів нітрогену. Доведено, що зі зменшенням ступеня мінералізації води концентрації негативних і позитивних аероіонів збільшуються внаслідок зміни фізико-хімічних властивостей води та виникаючих механохімічних явищ. Запропоновано механізм утворення аероіонів у повітрі виробничих приміщень за умов спільної дії балоелектричного ефекту та ультразвуку. Обгрунтовано, що поліпшення якості аероіонного складу повітря виробничих приміщень відбувається за температури демінералізованої води 20 - 25 <^>oC і направленого повітряного потоку швидкістю 6 м/с у бік робочої зони зі сполучною дією ультразвуку та балоелектричного ефекту, що сприяє поліпшенню санітарно-гігієнічних умов праці. Запропоновано структуру автоматизованої системи керування аероіонним режимом робочої зони виробничих приміщень за штучної іонізації зволоженого повітря з використанням генератора аероіонів та вентиляційної системи. Це надасть можливість здійснювати моніторинг і обробку інформації щодо технологічних, електричних і мікрокліматичних параметрів, налаштовувати, узгоджувати роботу та спільно керувати пристроями вентиляційної системи і ультразвуковим генератором аероіонів.
  Повний текст PDF - 1.156 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Sukach S.
  • Kozlovs’ka T.
  • Serhiienko I.
  • Khodakovskyy О.
  • Liashok I.
  • Kipko O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Sukach S. Studying and substantiation of the method for normalization of air-ionic regime at industrial premises at the ultrasonic ionization of air / S. Sukach, T. Kozlovs’ka, I. Serhiienko, О. Khodakovskyy, I. Liashok, O. Kipko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(10). - С. 36-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4(10)__6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського