Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Korytchenko K. 
Experimental investigation of the fire-extinguishing system with a gas-detonation charge for fluid acceleration / K. Korytchenko, О. Sakun, D. Dubinin, Y. Khilko, E. Slepuzhnikov, A. Nikorchuk, I. Tsebriuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(5). - С. 47-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3%285%29__7
Для покращання параметрів імпульсних установок пожежогасіння (ІУПГ) щодо далекобійності та масогабаритних показників запропоновано заміну пневматичного метального заряду на газодетонаційний заряд. Заряд сформовано на основі суміші пропану-бутану технічного з киснем, а детонаційне згорання суміші забезпечено шляхом застосування електророзрядної системи ініціювання детонації. Експериментально підтверджено, що застосування газодетонаційного метального заряду замість пневматичного заряду в ІУПГ надає можливість покращити їх параметри. Зростання далекобійності водяним струменем, яке досягнуте в розробленій установці, зменшує вплив теплового випромінювання на рятувальника, чим забезпечується доцільність застосування таких установок для гасіння масштабних пожеж. Зниження тиску газу у балонах установки за рахунок переходу з енергії стиснення на енергію хімічного згорання забезпечує зменшення маси устаткування та збільшення кількості пострілів вогнегасною речовиною за однаковими розмірами аналогічних установок із пневматичним зарядом. Зокрема, в експериментальній установці з газодетонаційним зарядом ефективна далекобійність водяного струменю, залежно від початкового тиску заряду в межах <$E 0,1~symbol Ш~0,3> МПа, склала в діапазоні від 8 до 19 м для маси вогнегасної речовини 1 кг і в діапазоні від 5 до 14 м для маси вогнегасної речовини 2 кг. Визначено параметри електророзрядної системи, за яких забезпечується ініціювання детонації з мінімальними витратами електричної енергії. Зокрема, у разі застосування спеціальної свічки запалювання двома синхронізованими іскровими розрядами, за повної енергії розряду 15 Дж із застосуванням конденсатору ємністю 1,75 мкФ та індуктивності розрядного кола 400 нГн, детонація виникає у трубі діаметром 73 мм за умов проведених досліджень на відстані не більше, ніж 180 мм. Отримані результати можна використовувати під час проектування установок із газодетонаційним зарядом.
  Повний текст PDF - 753.621 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Korytchenko K.
  • Sakun О.
  • Dubinin D.
  • Khilko Y.
  • Slepuzhnikov E.
  • Nikorchuk A.
  • Tsebriuk I.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Korytchenko K. Experimental investigation of the fire-extinguishing system with a gas-detonation charge for fluid acceleration / K. Korytchenko, О. Sakun, D. Dubinin, Y. Khilko, E. Slepuzhnikov, A. Nikorchuk, I. Tsebriuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(5). - С. 47-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3(5)__7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нікорчук Андрій Іванович (технічні науки)
  • Цебрюк Іван Вікторович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського