Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Parkhomenko R. 
Designing a combined device for determining the place of arc discharge / R. Parkhomenko, O. Aniskov, Y. Tsibulevsky, O. Melnik, O. Shchokina, O. Kharitonov, O. Kryvenko, О. Omelchenko, V. Chorna, S. Tsvirkun // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(5). - С. 12-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3%285%29__3
Визначено фактори, які виникають під час дугового розряду, та визначено можливість використання для прискорення роботи захисту від дугового замикання (ЗДЗ). Це надає можливість створення комбінованого пристрою для точного визначення місця дугового розряду. Зокрема, можна розширити спектр чутливості оптичного датчика за рахунок використання ультрафіолетового випромінювання (УФВ) без його заміни. Розглянуто можливість прискорення спрацьовування ЗДЗ за рахунок відмови від його блокування з релейними схемами максимального струмового захисту та зменшення впливу сонячного випромінювання на роботу ЗДЗ. Обгрунтовано можливість розроблення більш досконалого пристрою для ЗДЗ, який надає можливість розширити спектр оптичного датчика в область УФВ. Запропоновано вирішення задачі підвищення чутливості ЗДЗ. Це можливо шляхом перетворення УФВ у видиму частину оптичного спектра, що надасть можливість розширити спектр чутливості оптичного датчика в область УФВ і відповідно надасть можливість підвищити його чутливість. Це пов'язано з тим, що 70 % випромінювання дугового розряду припадає на область ультрафіолету і тільки по 15 % на видимий та інфрачервоний спектр оптичного випромінювання. Отримані результати надають підстави стверджувати щодо можливості втілення у реальне промислове виробництво пристрою комбінованого захисту для визначення місця дугових замикань, а також розширення спектральної чутливості оптичних датчиків. Розроблено комбінований пристрій для визначення місця дугового розряду за рахунок використання ультразвукової системи. Відомі розробки щодо визначення місця дугового розряду шляхом порівняння інтенсивності сигналу від спалаху на обох кінцях десятиметрового світлопроводу, відрізняються тим, що максимальна різниця часу надходження сигналів від точки спалаху до датчиків на кінцях світлопроводу становить 5 нс. Це дуже низький часовий рівень у порівнянні довжини світлопроводу з швидкістю світла 300 000 км/с. Запропонована система, у якій для визначення місця дугового розряду використовується швидкість звуку, яка досягає 342 м/с, значно спрощує пристрій вимірювання часу для визначення місця короткого замикання та підвищує точність вимірювання часу на 3 порядки (103).
  Повний текст PDF - 641.066 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Parkhomenko R.
  • Aniskov O.
  • Tsibulevsky Y.
  • Melnik O.
  • Shchokina O.
  • Kharitonov O.
  • Kryvenko O.
  • Omelchenko О.
  • Chorna V.
  • Tsvirkun S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Parkhomenko R. Designing a combined device for determining the place of arc discharge / R. Parkhomenko, O. Aniskov, Y. Tsibulevsky, O. Melnik, O. Shchokina, O. Kharitonov, O. Kryvenko, О. Omelchenko, V. Chorna, S. Tsvirkun // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(5). - С. 12-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3(5)__3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кривенко Ольга Віталіївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського