Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Kovalenko V. 
Influence of ultrasound and template on the properties of nickel hydroxide as an active substance of supercapacitors / V. Kovalenko, V. Kotok // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(12). - С. 32-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3%2812%29__5
Гідроксид нікелю широко використовується як активна речовина суперконденсаторів. Найбільш активними є зразки Ni(OH)2 (<$E alpha~+~beta>) шарової структури, синтезовані в щілинному діафрагмовому електролізері (ЩДЕ). Проведено вивчення впливу темплатного синтезу та ультразвуку на властивості зразків. Проведено синтез зразків гідроксиду нікелю за введення полівінілового спирту (ПВС) як темплату та використання ультразвукової обробки суспензії Ni(OH)2 безпосередньо післе формування. Синтезовані зразки гідроксиду нікеля вивчено методами рентгенофазового аналіза, сканувальної электроної мікроскопії та адсорбції - десорбції азоту за методом БЕТ. Електрохімічні характеристики визначено гальваностатическим зарядно-разрядним циклюванням в режимі суперконденсатора. Порівняльний аналіз характеристик зразків Ni(OH)2 показав як позитивний, так і негативний вплив темплату та ультразвука. Використання ПВС як темплата та ультразвукової обробки призводить до різкого зниження питомої поверхні (до 6 м<^>2/г) і збільшення середнього діаметра пор (до 1181 ангстрем). Використання темплатного синтезу та ультразвуку знижує кристалличность і збільшує долю <$E alpha>-модификації, що надає можливість збільшити питому ємність. Максимальне значення 233 <$E PHI>/г одержано за густини струму 40 мА/см<^>2 для зразка, що отриманий за спільної дії ультразвуку та темплату. За цих умов питома ємність зразка, синтезованого без темплату та ультразвуку, складає 76 <$E PHI>/г. Однак у разі підвищення густини струму до 120 мА/см<^>2 ємність даного зразка збільшується до 303 <$E PHI>/г. В той же час для зразків, синтезированих із темплатом та ультразвуком, за підвищення густини струму спостерігається зниження ємності, що пов'язано з ускладненням розпаду агломератів частинок. У випадку використання темплату це може бути пояснено зв'язувальним ефектом залишків ПВС, що не були видалені, у випадку використання ультразвуку ущільненням і спресовуванням частинок. За результатами порівняльного аналізу рекомендовано вибрати темплат, що легше видаляється та провести отримання Ni(OH)2 у ЩДЕ безпосередньо в ультразвуковому полі та збільшити потужність випромінювача.
  Повний текст PDF - 796.233 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kovalenko V.
  • Kotok V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kovalenko V. Influence of ultrasound and template on the properties of nickel hydroxide as an active substance of supercapacitors / V. Kovalenko, V. Kotok // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(12). - С. 32-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3(12)__5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Коваленко Валентина Володимирівна (технічні науки)
  • Коваленко Віталій Іванович (1980–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського