Наукова періодика України Вісті Донецького гірничого інституту


Вахітова Л. М. 
Розроблення вогнезахисного покриття для умов вуглеводневої пожежі з покращеними реологічними характеристиками / Л. М. Вахітова, Н. А. Таран, В. І. Бессарабов, В. Л. Дріжд, С. П. Придатько, А. П. Прудченко // Вісті Донецького гірничого інституту. - 2018. - № 1. - С. 103-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vdgi_2018_1_15
Мета дослідження - визначення впливу структури органомодифікованих наноглин на реологічні характеристики та вогнезахисну ефективність реактивних покриттів інтумесцентного типу, які можуть бути застосовані для вогнезахисту будівельних конструкцій за умов вуглеводневої пожежі. Методи дослідження - ІЧ-спектроскопія, рентгенофазовий аналіз, метод скануючої електронної мікроскопії. Досліджено вплив синтезованих органоглин-цетилтриметиламоній-монтморилоніту та талового біс-гідроксіетилметиламоній-монтморилоніту на в'язкість вогнезахисної фарби інтумесцентного типу та фізико-хімічні закономірності формування коксового шару за умов високих температур. Наукова новизна одержаних результатів полягає у встановленні факту утворення сталого структурованого покриття за додавання наноглин, а також у розвитку уявлень про механізми перетворень вогнезахисних систем інтумесцентного типу за умов високих температур. Показано, що динамічну в'язкість і статичну межу текучості вогнезахисних фарб значно підвищують монтморилоніти, модифіковані четвертинними амонієвими катіонами. При цьому коефіцієнт спучення покриття з додаванням органоглин залежить від показника динамічної в'язкості фарби та має тенденцію до зменшення для композицій з більшою в'язкістю. Цей процес супроводжується побудовою продуктивного теплоізолюючого каркасу, що підвищує температуру початку термічної деструкції вогнезахисної композиції та міцність утвореного коксового шару, перешкоджає седиментації компонентів у процесі формування покриття при висиханні на конструкції. Практична значимість досліджень пов'язана з тим, що використання модифікованих монтморилонітів як реологічних домішок в інтумесцентні системи надає змогу підвищити експлуатаційні характеристики вогнезахисних покриттів. Використані у роботі підходи модифікації бентонітових глин можуть бути рекомендовані як перспективні під час розробки економічно доцільних імпортозамінних технологій з одержання органомодифікованих наноглин, а також для розроблення ефективних полімерних інтумесцентних покриттів нового покоління для мінімізації наслідків вуглеводневих пожеж.
  Повний текст PDF - 516.35 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вахітова Л.
  • Таран Н.
  • Бессарабов В.
  • Дріжд В.
  • Придатько С.
  • Прудченко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вахітова Л. М. Розроблення вогнезахисного покриття для умов вуглеводневої пожежі з покращеними реологічними характеристиками / Л. М. Вахітова, Н. А. Таран, В. І. Бессарабов, В. Л. Дріжд, С. П. Придатько, А. П. Прудченко // Вісті Донецького гірничого інституту. - 2018. - № 1. - С. 103-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vdgi_2018_1_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського