Наукова періодика України Вісті Донецького гірничого інституту


Негрій С. Г. 
Умови застосування трапецієподібних охоронних споруд / С. Г. Негрій, Т. О. Негрій // Вісті Донецького гірничого інституту. - 2017. - № 2. - С. 7-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vdgi_2017_2_3
Обгрунтовано необхідність подальшої розробки ефективних ресурсозберігаючих засобів охорони підготовчих виробок, що передбачають зведення відокремлених конструкцій і залишення компенсаційних порожнин. Запропоновано застосування штучних охоронних споруд у формі трапецієподібних призм. Встановлено, що за форми охоронних споруд у вигляді трапецієподібних призм, орієнтованих меншою бічною гранню до виробленого простору, сили, що виникають під опорами та видавлюють породи, діють у напрямку виробки і реалізуються в ній у вигляді здимання порід підошви. Для забезпечення експлуатаційного стану виробки необхідна орієнтація даних конструкцій меншою бічною гранню до виробки, що надасть змогу спрямувати сили, що видавлюють, у вироблений простір. Штучні охоронні конструкції у вигляді трапецієподібних призм можуть споруджуватися з рядової породи й обмежуючих поверхонь (пошарово укладених перегородок з сітчастого матеріалу або стінок з мішків по периметру споруди). Їх застосування надасть змогу обмежити опускання покрівлі до 14 - 22 %, що позитивно позначиться на стійкості виробки, що охороняється.
  Повний текст PDF - 1.781 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Негрій С.
  • Негрій Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Негрій С. Г. Умови застосування трапецієподібних охоронних споруд / С. Г. Негрій, Т. О. Негрій // Вісті Донецького гірничого інституту. - 2017. - № 2. - С. 7-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vdgi_2017_2_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського