Наукова періодика України Вісник Черкаського університету


Фареній І. А. 
Соціалізм і кооперація в поглядах "артільного батька" Миколи Левитського / І. А. Фареній // Вісник Черкаського університету. Серія : Історичні науки. - 2015. - № 29. - С. 28-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuI_2015_29_6
Микола Левитський послідовно дотримувався соціалістичних поглядів. М. В. Левитського відносять до народницької течії соціалістичного руху. Водночас Левитський підкреслював першість К. Маркса у розробці теорії побудови соціалістичного ладу, хоч в лави марксистської течії суспільної думки він не потрапив. Микола Левитський не ставив під сумнів справедливість положень марксистської теорії суспільного розвитку, однак вважав, що марксисти догматично її інтерпретують і використовують без врахування умов конкретної країни. Основою соціалістичного ладу, на думку Левитського, становить кооперація. Микола Левитський розглядав кооперативну діяльність як безпосереднє творення соціалізму, і присвятив цій справі все своє життя. Він займався широкою пропагандистською роботою та створенням кооперативних організацій. Тільки з 1894-го по 1905 рік його зусиллями відкрито більше 500 промислових та 200 сільськогосподарських артілей.
  Повний текст PDF - 427.074 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фареній І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фареній І. А. Соціалізм і кооперація в поглядах "артільного батька" Миколи Левитського / І. А. Фареній // Вісник Черкаського університету. Серія : Історичні науки. - 2015. - № 29. - С. 28-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuI_2015_29_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фареній Ігор Анатолійович (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського