Наукова періодика України Вісник Черкаського університету


Гаєвська С. Р. 
Людина в парадигмі "символічних форм" Е. Касірера / С. Р. Гаєвська // Вісник Черкаського університету. Серія : Філософія. - 2015. - № 11. - С. 77-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuFil_2015_11_14
Розглянуто проблеми тлумачення людини крізь призму філософії символічних форм Е. Касірера та розкриттю евристичності такого підходу в контексті сучасних цивілізаційних процесів, що ведуть до втрати значущості базових людських характеристик - цілісності, духовності. Філософія символічних форм Е. Касірера тлумачиться як своєрідна "морфологія" духу. Е. Касірер розглядає свій спосіб дослідження як феноменологічний (в гегелівському тлумаченні), намагаючись осягнути розвиток форм культури і взагалі духовного не "ззовні", а "зсередини", виходячи із символізації як фундаментальної потреби людини, тому будь-яка людська діяльність має символічний характер, а будь-який свідомий досвід є досвід, що осягається символічно. З точки зору мислителя, зрозуміти культуру означає зрозуміти сутність людини, а філософія символічних форм стає філософією людини. Філософія символічних форм як філософська антропологія прагне виявити ідею людини і подолати розпорошеність наук про людину, і як теорія творення культурних світів, за допомогою символічних конструктів вирішує визначальну проблему в дусі кантівської візії - як можлива культура взагалі. I, що важливо за сучасних цивілізаційних процесах з їх "натуралізацією" та "знеособленням" людини, висуває на перше місце проблему збереження людської особистості (людяності).
  Повний текст PDF - 251.524 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гаєвська С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гаєвська С. Р. Людина в парадигмі "символічних форм" Е. Касірера / С. Р. Гаєвська // Вісник Черкаського університету. Серія : Філософія. - 2015. - № 11. - С. 77-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuFil_2015_11_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського