Наукова періодика України Вісник Черкаського університету


Загайкан Ю. В. 
Вплив сенсорної депривації на сенсомоторне реагування у дітей / Ю. В. Загайкан, О. Б. Спринь // Вісник Черкаського університету. Серія : Біологічні науки. - 2018. - № 1. - С. 25-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuB_2018_1_6
Наведено результати досліджень сенсомоторного реагування за умов сенсорної депривації (слухова та зорова). Оскільки не має цілісної картини особливостей фізичного та психічного стану дітей з проблемами слуху та зору, метою дослідження стало вивчення особливостей сенсомоторного реагування у сенсорнодепривованих дітей. Актуальність роботи полягає в необхідності одержання й аналізу нових наукових даних про специфічність впливу депривації на розвиток властивостей основних нервових процесів.Вивчено вплив сенсорної депривації на сенсомоторне реагування, функціональну рухливість та динамічну м'язову витривалість руху кисті у дітей 10 - 12 років. Проаналізувавши дані латентних періодів різних за складністю сенсомоторних реакцій у дітей із сенсорною депривацією та контрольної групи виявлено, що на подразники у вигляді фігур рівень виявився вищим у дітей з вадами слуху, а на звуки - в групі дітей із вадами зору. Під впливом різних факторів, які викликають ураження структур організму, запускаються компенсаторні реакції, спрямовані на компенсацію порушених функцій. Процеси, що забезпечують організму відновлення втрачених структур та порушених в умовах патології функцій, називаються "компенсаторно-пристосувальні процеси". Згідно отриманих даних нашого дослідження можемо припускати, що в групах дітей із сенсорною депривацією спостерігається процес компенсації втраченої функції певного аналізатора за рахунок іншого. Рівень функціональної рухливості нервових процесів у дітей із слуховою сенсорною депривацією статистично майже не відрізняються від аналогічних показників у дітей контрольної групи. Проте у слабочуючих учнів показники рівня ФРНП та часу центральної обробки інформації дещо коротші. При проходженні тепінг-тесту не виявлено достовірні розбіжності показників м'язової витривалості. Хоча показники контрольної групи трішки вищі, що можна пояснити їх кращою фізичною підготовкою та відсутністю обмежень у занятті певним видом спорту, на відміну від сенсорно-депривованих дітей.
  Повний текст PDF - 1.481 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Загайкан Ю.
  • Спринь О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Загайкан Ю. В. Вплив сенсорної депривації на сенсомоторне реагування у дітей / Ю. В. Загайкан, О. Б. Спринь // Вісник Черкаського університету. Серія : Біологічні науки. - 2018. - № 1. - С. 25-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuB_2018_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Загайкан Юлія Володимирівна (біологічні науки)
  • Спринь Олександр Борисович (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського