Наукова періодика України Вісник Черкаського університету


Редька І. В. 
Специфічні риси електричної активності головного мозку дітей 8-12 років з набутими зоровими дисфункціями / І. В. Редька // Вісник Черкаського університету. Серія : Біологічні науки. - 2014. - Вип. 2. - С. 86-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuB_2014_2_15
На підставі спектрального аналізу ЕЕГ-сигналу з високою роздільною здатністю досліджено пікову частоту, абсолютну та відносну спектральну потужність у п'яти частотних діапазонах фонової ЕЕГ у 45 дітей з набутими зоровими дисфункціями (НЗД) та 49 нормальнозорих дітей 8 - 12 років. Специфічною рисою електричної активності головного мозку дітей з НЗД за умов спокійного неспання з закритими очима є зниженням відносної спектральної потужності (ВСП) у бета-1 діапазоні, яке у хлопчиків виражене в лобових і тім'яних областях, а у дівчаток - по всій конвекситальній корі. У хлопчиків з НЗД у правій потиличні області спостережено зниження відносної спектральної потужності в альфа-діапазоні за одночасного підвищенні ВСП у тета- та дельта-діапазонах, а також зниження ВСП у бета-2 діапазоні в лівій потиличній області. У випадку пізно НЗД знижується активність таламічних генераторів альфа-активності та мезенцефальної ретикулярної формації. У цьому випадку у хлопчиків із НЗД посилюється активність лімбіко-ретикулярного комплексу. Пізно НЗД супроводжуються зниженням електричної активності стріарної кори на тлі підвищення збудливості нейронів екстрастріарної кори, що більш виражено у хлопчиків.
  Повний текст PDF - 275.279 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Редька І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Редька І. В. Специфічні риси електричної активності головного мозку дітей 8-12 років з набутими зоровими дисфункціями / І. В. Редька // Вісник Черкаського університету. Серія : Біологічні науки. - 2014. - Вип. 2. - С. 86-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuB_2014_2_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Редька Ірина Василівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського