Наукова періодика України Питання хімії та хімічної технології


Сташенко К. В. 
Розробка композиційних матеріалів на основі поліуретансечовин з фрагментами кополімеру N-вінілпіролідону з вініловим спиртом і лізоциму / К. В. Сташенко, Т. В. Руденчик, Р. А. Рожнова, Т. О. Кісельова // Вопросы химии и химической технологии. - 2018. - № 2. - С. 115-121. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vchem_2018_2_17
Синтезовано ряд ПУС на основі ДФП і ГМДА та кополімеру ПВБ за відсоткового співвідношення ДА:ПВБ = 30:70; 50:50; 70:30 та одержано ряд композиційних матеріалів із лізоцимом (вміст фермента 1 % мас.) на їх основі. Дані ІЧ-спектроскопічних досліджень підтверджують, що іммобілізація лізоциму відбувається за рахунок міжмолекулярних водневих зв'язків (фізична іммобілізація). Встановлено, що зі збільшенням кількості кополімеру ПВБ у структурі полімерних матеріалів спостерігається зростання міцності та відносного подовження під час розриву. Показники міцності у разі розриву ряду ПУС зі збільшенням ПВБ лежать у діапазоні 1,74 - 2,29 МПа, а показники відносного подовження за розриву - у діапазоні 97 - 204 %. За результатами фізико-механічних досліджень введення ензиму у склад ПУС призводить до покращання їх властивостей. Для композицій з лізоцимом міцність за розриву становить 1,43 - 2,84 МПа, а відносне подовження у разі розриву - 104 - 212 %. Характеристична в'язкість полімерів лежить у межах 0,46 - 0,97 дл/г. Для ПУС, синтезованих за відсоткового співвідношення ГМДА:ПВБ = 70:30 та 30:70, введення лізоциму призводить до незначного зниження значень температури склування порівнянні зі зразками без лізоциму. Для ПУС, синтезованих за відсоткового співвідношення ГМДА:ПВБ = 50:50, введення лізоциму призводить до підвищення температури склування. Встановлено, що досліджувані системи однофазні.
  Повний текст PDF - 174.066 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сташенко К.
  • Руденчик Т.
  • Рожнова Р.
  • Кісельова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сташенко К. В. Розробка композиційних матеріалів на основі поліуретансечовин з фрагментами кополімеру N-вінілпіролідону з вініловим спиртом і лізоциму / К. В. Сташенко, Т. В. Руденчик, Р. А. Рожнова, Т. О. Кісельова // Вопросы химии и химической технологии. - 2018. - № 2. - С. 115-121. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vchem_2018_2_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Руденчик Тетяна Володимирівна (хімічні науки)
  • Кісельова Тетяна Олексіївна (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського