Наукова періодика України Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка


Музиченко Н. І. 
Лексико-граматична вербалізація жалю та болю у творчості Григора Тютюнника / Н. І. Музиченко // Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка . - 2014. - Вип. 3. - С. 313-317. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VZhDU_2014_3_62
Проаналізовано лексико-граматичне вербальне вираження концептів біль і жаль в авторській мовній картині Григора Тютюнника. З'ясовано їх словесне вираження через внутрішній стан персонажів як домінант ідіостилю письменника. Охарактеризовано лексико-семантичний ряд номенів, що відтворюють образи болю і жалю крізь авторський погляд. Визначено основні риси у вербалізації лексем біль і жаль у художній лінгвокартині письменника. Установлено, що представлення аналізованих концептів у мові творів митця має культурно-ментальну специфіку. Окремо охарактеризовано колористику у мовному світі Григора Тютюнника як важливий контекст реалізації концептів болю і жалю. На основі проведеного дослідження виділено основні функції художньої вербалізації аналізованих концептів: екзистенційну, національно-ментальну, емотивну, образно-творчу.
  Повний текст PDF - 200.197 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Музиченко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Музиченко Н. І. Лексико-граматична вербалізація жалю та болю у творчості Григора Тютюнника / Н. І. Музиченко // Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка . - 2014. - Вип. 3. - С. 313-317. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VZhDU_2014_3_62.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     

       Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського