Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Чернацька O. M. 
Особливості ліпідного обміну в осіб з артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом 2-го типу / O. M. Чернацька // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 238–244. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_2_9
Мета дослідження - визначення структурних особливостей дисліпідемій та оцінка вираженості змін ліпідного спектра крові, аналіз зв'язку між ступенем компенсації цукрового діабету 2-го типу (ЦД2) та кількісними показниками ліпідного профілю у хворих на артеріальну гіпертензію (АР) і супутній ЦД2. За допомогою біохімічних методів було визначено рівень загального холестерину, ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ), тригліцеридів. Із використанням формул обчислено рівень холестерину ліпопротеїдів дуже низької і низької щільності (ЛПНЩ), коефіцієнта атерогенності. Одержані дані оброблювали за методом варіаційної статистики за допомогою програми Microsoft Excel 2016. Коефіцієнт атерогенності в осіб з АГ та супутнім ЦД2 виявився вищим, ніж в осіб із однією АГ, що свідчить про більшу вираженість атеросклеротичного процесу за коморбідної патології. Для пацієнтів з АГ та супутнім ЦД2 характерним є комбінований тип дисліпідемії, який характеризується підвищенням рівнів загального холестерину, ЛПНЩ, тригліцеридів, зниженням - ЛПВЩ; достовірно вищими значеннями атерогенних ліпопротеїдів, нижчими - антиатерогенних, що свідчить про більш глибокі порушення ліпідного обміну у порівнянні з особами з АГ. Окрім того, для хворих, які мали глікозильований гемоглобін, вищий за 8,0 %, у порівнянні з хворими з глікозильованим гемоглобіном, меншим за 8,0 %, були характерними достовірно більші значення тригліцеридів (p = 0,0018), нижчі - ЛПВЩ (p = 0,0367), що констатує вагому роль кількісних змін АГ. Окрім того, для хворих, які мали глікозильований гемоглобін, вищий за 8,0 %, у порівнянні з хворими з глікозильованим гемоглобіном, меншим за 8,0 %, були характерними достовірно більші значення тригліцеридів (p = 0,0018), нижчі - ЛПВЩ (p = 0,0367), що констатує вагому роль кількісних змін саме цих фракцій ліпопротеїдів у розвитку та прогресуванні ЦД2.
  Повний текст PDF - 607.458 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чернацька O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чернацька O. M. Особливості ліпідного обміну в осіб з артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом 2-го типу / O. M. Чернацька // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 238–244. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_2_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського