Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Візір В. А. 
Особливості ліпідного профілю у чоловіків із гіпертонічною хворобою за наявності андрогенного дефіциту / В. А. Візір, О. В. Насоненко // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 215–220. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_2_6
Сьогодні зацікавленість щодо ролі андрогенів в регуляції ліпідів зростає завдяки підтвердженій кореляції низького рівня тестостерону з серцево-судинною захворюваністю та смертністю. Показано, що рівень тестостерону обернено пов'язаний із концентрацією загального холестерину, ЛПНЩ, тригліцеридів. Співвідношення між андрогенами та ремнантним холестерином (РХ) не описано. Мета дослідження - вивчення особливостей ліпідного профілю у пацієнтів з гіпертонічною хворобою (ГХ) чоловічої статі залежно від рівня тестостерону. Дослідження включало 62 чоловіки з ГХ та 15 здорових чоловіків у якості контрольної групи. Загальноклінічне обстеження, оцінка параметрів ліпідограми (загального холестерину, ЛПНЩ, ЛПВ1Д, тригліцеридів), визначення загального тестостерону в сироватці крові було проведено для всіх учасників. РХ розраховували за формулою: ремнантний холестерин = загальний холестерин - ЛПНЩ - ЛПВЩ. У 27 пацієнтів серед хворих на ГХ рівень сироваткового тестостерону виявився зниженим (група 1). 35 чоловіків з нормальною концентрацією тестостерону були включені до групи 2. Група чоловіків, хворих на ГХ, із супутнім андрогенним дефіцитом характеризувалась несприятливими характеристиками ліпідного профілю: у даній групі досліджуваних гіперхолестеринемія, гіпетригліцеридемія, підвищення концентрації ЛПНЩ були більш імовірними. Пацієнти із рівнем загального тестостерону найнижчого квартилю були більш схильними до гіперхолестеринемії (25 %) та гіпертригліцеридемії (87,5 %). Крім того, вони мали мали відносно високу поширеність зниженого вмісту ЛПВЩ (43,7 %) та підвищеного - ЛПНЩ (93,8 %), а також вищу концентрацію РХ. Найсильнішою виявилась кореляція між загальним тестостероном і РХ. Висновок: дане дослідження демонструє формування несприятливого ліпідного профілю у чоловіків із ГХ за наявності андрогенного дефіциту. Виявлено негативну кореляцію між концентрацією загального тестостерону та рівнем загального та РХ в обстеженій когорті хворих.
  Повний текст PDF - 511.612 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Візір В.
  • Насоненко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Візір В. А. Особливості ліпідного профілю у чоловіків із гіпертонічною хворобою за наявності андрогенного дефіциту / В. А. Візір, О. В. Насоненко // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 215–220. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Візір Вадим Анатолійович (медичні науки)
  • Насоненко Олеся Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського