Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Міщук В. Г. 
Типи харчової поведінки та рівень серотоніну у хворих з синдромом подразненої кишки з закрепами на фоні ожиріння / В. Г. Міщук, Г. В. Григорук // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 176–182. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_1_23
Ожиріння є причиною різних захворювань шлунково-кишкового тракту, зокрема дискінезій товстої кишки з закрепами, дивертикулярної хвороби, поліпозу товстої кишки. У осіб з ожирінням асоціація з функціональним закрепом має місце у 24,9 % хворих. Ожиріння супроводжується різними типами порушень харчової поведінки (ХП), а зміни останньої сприяють появі закрепів, абдомінального болю та зміні чутливості серотонінових рецепторів стінки кишки. Мета дослідження - вивчити характер змін ХП, її зв'язок з рівнем серотоніну у хворих з синдромом подразненої кишки з закрепами (СПКз) на тлі ожиріння. Проаналізовано частоту різних типів порушень ХП, визначених за допомогою опитувальника DEBQ (Dutch Eating Behaviour Questionnaire) і рівень серотоніну за кожного з них у хворих на СПКз на тлі ожиріння та СПКз як самостійного захворювання. У хворих на СПКз на тлі ожиріння більше як у половини виявлено емоційний тип ХП, що у 1,86 (p << 0,05) раз частіше ніж у разі СПКз без надмірної маси тіла. Екстернальний тип виявлено у 13,46 % і 16,67 % хворих обох груп. За СПКз як самостійного захворювання у 1,9 разу частіше (57,69 %, p << 0,05) ніж у разі СПКз на фоні ожиріння (29,76 %) виявлено обмежувальний тип ХП. Найнижча концентрація серотоніну в крові діагностовано у хворих на СПКз з обмежувальним типом ХП (23,3 +- 1,4 нг/мл). У разі екстернального й емоційного її варіантів рівень серотоніну був дещо вищим і дорівнював 28,9 +- 1,5 та 32,5 +- 1,3 нг/мл відповідно. У обстежених на СПКз на тлі ожиріння рівень серотоніну в крові був підвищений у порівнянні з показниками у здорових без порушення ХП (39,11 +- 2,99 нг/мг) до 103,5 +- 3,4 нг/мл за обмежувального та до 208,3 +- 18,7 та 215,6 +- 14,4 нг/мл, p1,2 << 0,05 відповідно у разі екстернального й емоційного її типів. Висновок: за розладів ХП у пацієнтів з СПКз на фоні ожиріння мають місце більш виражені порушення рівня серотоніну, особливо у разі екстернального й емоційного її типів, а своєчасна її корекція буде покращувати механізми регуляції цих коморбідних станів.
  Повний текст PDF - 535.6 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Міщук В.
  • Григорук Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Міщук В. Г. Типи харчової поведінки та рівень серотоніну у хворих з синдромом подразненої кишки з закрепами на фоні ожиріння / В. Г. Міщук, Г. В. Григорук // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 176–182. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_1_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Міщук Василь Григорович (медичні науки)
  • Григорук Галина Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського