Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Нетяженко В. З. 
Клінічні, ехокардіографічні, лабораторні та прогностичні аспекти хронічної серцевої недостатності з надлишковою масою тіла та ожирінням залежно від сироваткового вмісту адипонектину / В. З. Нетяженко, П. П. Бідзіля, В. Г. Каджарян // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 121–131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_1_17
Мета дослідження - вивчення особливостей клінічного перебігу хронічної серцевої недостатності (ХСН), структурно-функціональних змін серця, показників ліпідного, вуглеводного, адипоцитокінового обміну та маркерів системного запалення у хворих з надлишковою масою тіла (НМТ) та ожирінням залежно від сироваткового вмісту адипонектину, для оцінки його прогностичної значущості щодо впливу на перебіг захворювання впродовж 5 років. Загалом було обстежено 84 хворих на ХСН II - III функціонального класу (ФК) з НМТ та ожирінням I - III ступеня. Пацієнтів було розподілено на 2 групи залежно від вмісту адипонектину в сироватці крові. До I групи увійшов 21 досліджуваний, з вмістом адипонектину більше 31,5 (40,4 [37,3; 47,2]) мкг/мл, II групу становили 63 пацієнти з рівнем адипонектину менше 31,5 (12,3 [8,50; 18,7]) мкг/мл. Всі хворі підлягали стандартному клінічному, біохімічному та ехокардіографічному дослідженню, згідно існуючих загальноприйнятих настанов. Вміст адипонектину в сироватці крові визначали за імуноферментним методом. Статистичну обробку проводили за допомогою ліцензійного пакету статистичних програм statistica 6.0. Високий вміст адипонектину в сироватці крові хворих на ХСН з НМТ та ожирінням супроводжувалось більшими частотою серцевих скорочень (ЧСС), ФК захворювання, розміром лівого передсердя (ЛПс), товщини задньої стінки лівого шлуночка (ТЗСЛШ), індексу маси міокарда ЛШІ (ІММЛШІ), ступеня кальцинозу мітрального (МК) та аортального клапанів (АК), ступеня регургітації МК та АК, переважанням поширеності суб'єктивних, об'єктивних симптомів захворювання, частоти III ФК ХСН, вмісту ІЛ-6, ІЛ-10, ФНП-alpha, співвідношення адипонектин/резистин, ФНП-alpha/ІЛ-10, частоти смерті впродовж 5 років та сумарної кумулятивної кінцевої точки. Одночасно були нижчими систолічний артеріальний тиск (САТ), фракція викиду ЛШ, вміст холестерину ліпопротеїнів дуже низької щільності (ХС ЛПДНЩ), тригліцеридів (ТГ) та співвідношення резистин/адипонектин. Одержані дані свідчать, що за високого вмісту адипонектину відбувається тяжчий перебіг ХСН за умов НМТ та ожиріння, що проявляється поглибленням порушень клінічних, ехокардіографічних, лабораторних і гуморальних ланок патогенезу захворювання.
  Повний текст PDF - 571.928 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нетяженко В.
  • Бідзіля П.
  • Каджарян В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нетяженко В. З. Клінічні, ехокардіографічні, лабораторні та прогностичні аспекти хронічної серцевої недостатності з надлишковою масою тіла та ожирінням залежно від сироваткового вмісту адипонектину / В. З. Нетяженко, П. П. Бідзіля, В. Г. Каджарян // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 121–131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_1_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бідзіля Петро Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського