Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Гуніна Л. М. 
Механізми впливу препарату АТФ-лонг на працездатність тварин при експерименталь-ному моделюванні фізичних навантажень / Л. М. Гуніна, Ю. Д. Вінничук, О. В. Носач, В. В. Безугла, К. В. Розова // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2017. - Т. 5, № 3. - С. 982–994. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2017_5_3_18
Проблема погіршення функціонального стану серцево-судинної системи за інтенсивних фізичних навантажень є однією з найважливіших проблем спортивної медицини, кардіології та фармакології. Саме негативні перебудови функціонального та структурного характеру, з одного боку, не надають змоги досягати більш високих спортивних результатів у зв'язку з відсутністю приросту аеробної фізичної працездатності, а, з другого можуть стати головною причиною раптової смерті спортсменів. Дуже значну роль у погіршенні стану міокарда за фізичних навантажень відіграє нестача макроергічних фосфатів. Тому пошук та оцінка механізмів впливу на фізичну працездатність кардіопротекторних засобів на основі головного макроерга - аденозинтрифосфата - має грунтуватися на дослідженні тих основних метаболічних показників, що беруть участь у процесах перенесення кисню, а саме, вираженості змін окисного гомеостазу на мембранному рівні в еритроцитах, зрушень pH та насиченості крові киснем тощо. В експериментальній роботі під час моделювання тривалих фізичних навантажень у щурів (біг на тредбані) показано позитивний вплив курсового застосування препарату АТФ-лонг на зміни вмісту одного з проміжних продуктів перекисного окиснення ліпідів - малонового діальдегіду та основного неферментативного антиоксиданту - відновленого глутатіону, а також на сатурацію кисню у венозній крові та її pH з одночасним з покращанням параметрів електрокардіограми та приростом фізичної працездатності тварин, що підтверджує опосередковану кардіопротекторну та ергогенну дію дослідженого препарату. Це не тільки створює підгрунтя для подальшого вивчення механізмів підтримки функціонального стану серця спортсменів під час тренувального процесу за допомогою АТФ-лонг, але й свідчить про доцільність застосування цього незабороненого у спорті фармакологічного засобу за інтенсивних фізичних навантажень.
  Повний текст PDF - 569.788 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гуніна Л.
  • Вінничук Ю.
  • Носач О.
  • Безугла В.
  • Розова К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гуніна Л. М. Механізми впливу препарату АТФ-лонг на працездатність тварин при експерименталь-ному моделюванні фізичних навантажень / Л. М. Гуніна, Ю. Д. Вінничук, О. В. Носач, В. В. Безугла, К. В. Розова // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2017. - Т. 5, № 3. - С. 982–994. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2017_5_3_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гуніна Лариса Михайлівна (медичні науки)
  • Вінничук Юлія Дмитрівна (медичні науки)
  • Розова Катерина Всеволодівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського