Наукова періодика України Вісник стоматології


Рибак В. А. 
Клініко-рентгенологічні особливості ремоделювання аутологічних кісткових трансплантатів та ксеногенних кістково-заміщуючих матеріалів у пацієнтів з дефектами кісток лицевого черепу при застосуванні плазми збагаченої факторами росту / В. А. Рибак, А. В. Копчак, Т. О. Павличук, С. А. Шнайдер // Вісник стоматології. - 2018. - Т. 29, № 3. - С. 65-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSL_2018_29_3_15
Заміщення дефектів щелеп, що виникають внаслідок хронічних запальних процесів, перенесених операцій і травм є актуальною проблемою щелепно-лицевої хірургії. Основними видами кісткових трансплантатів, що застосовують в клінічній практиці для вирішення цієї задачі є ауто -, аллотрансплантати та ксеногенні кістково-заміщуючі матеріали. Мета дослідження - вивчити на основі об'єктивних клінічних та томографічних критеріїв особливості репаративної регенерації, резорбції та ремоделювання ксеногенних та аутологічних кісткових трансплантатів, які застосовували самостійно або у поєднанні з плазмою збагаченою факторами росту, у пацієнтів із дефектами кісток лицевого черепу у віддалені строки після проведення реконструктивних кістково-пластичних операцій. Матеріалом даного дослідження були 90 хворих віком від 16 до 60 років (середній вік 37,6 +- 13,4 років). Пацієнтів розділено на 3 рандомізовані групи, залежно від методу хірургічного лікування, що був застосований. В першій групі для заміщення дефектів застосовано ксеногені кістково-заміщуючі матері- али (Tutobone, Gernamy, Alpha-Bio's Graft, Israel) або фрезероані блоки (Ilaya, Україна), в другій групі для заміщення дефектів використано аутологічні кісткові трансплантати одержані з гребеня клубової кістки, в третій групі дефекти заміщували кістковими аутотрансплантатами в поєднанні із плазмою, збагаченої факторами росту PRGF Endoret, BTI (Vitoria, Іспанія). Встановлено, що в процесі репаративної регенерації та перебудови аутологічні та ксеногенні кісткові трансплантати частково втрачали свій об'єм при чому швидкість і виразність післяопераційної резорбції характеризувалася значною варіативністю. В процесі ремоделювання в губчастому шарі аутотрансплантату відбувались виразні зміни пов'язані із збільшенням рентгенологічної щільності кістки. Одержані результати свідчать про можливість диференційованого та персоналізованого підходу у виборі методу кісткової пластики в кожній конкретній ситуації, враховуючи одержані дані про переваги і недоліки кожного із запропонованих методів та продовження досліджень для більш чіткого визначення показань, протипоказань та границь застосування кожного із цих методів.
  Повний текст PDF - 571.394 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рибак В.
  • Копчак А.
  • Павличук Т.
  • Шнайдер С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рибак В. А. Клініко-рентгенологічні особливості ремоделювання аутологічних кісткових трансплантатів та ксеногенних кістково-заміщуючих матеріалів у пацієнтів з дефектами кісток лицевого черепу при застосуванні плазми збагаченої факторами росту / В. А. Рибак, А. В. Копчак, Т. О. Павличук, С. А. Шнайдер // Вісник стоматології. - 2018. - Т. 29, № 3. - С. 65-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSL_2018_29_3_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рибак Вікторія Анатоліївна (1976–) (медичні науки)
  • Рибак Василь Анатолійович (медичні науки)
  • Копчак Андрій Володимирович (медичні науки)
  • Шнайдер Станіслав Аркадійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського